ایستگاه خبر

پالیگان میزبان پروتکل‌ها و پروژه‌های ترا خواهد بود!

بهتر است نسخه‌ی دوم ترا (Terra 2.0) را فراموش کنید، زیرا پالیگان قصد دارد تمام پروتکل‌ها و پروژه‌های آن را در بلاک‌چین بومی خود میزبانی کند. Ryan Wyatt، مدیرعامل Polygon Studios، روز گذشته در حساب توئیتری خود بیان داشت که زنجیره‌ی جانبی پالیگان که باهدف بهبود مقیاس‌پذیری اتریوم توسعه یافته است، قصد دارد تا یک صندوق توسعه‌دهنده‌ی چندمیلیون دلاری را برای انتقال پروژه‌های شبکه‌ی شکست‌خورده‌ی ترا به پالیگان راه‌اندازی کند.

استیبل‌کوین بومی بلاک‌چین ترا یعنی UST تقریبا دو هفته‌ی گذشته پیشتوانه‌ی دلاری خود را به دنبال پرداشت‌های پی‌درپی و عظیمی از پروتکل انکر از دست داد. Luna Foundation Guard تلاش کرد تا با تزریق میلیاردها دلار از ذخایر بیت‌کوین خود ارزش UST را حفظ کند، این اقدام با موفقیت روبه‌رو نشد و سقوط UST منجر به نابودی توکن LUNA نیز گشت و قیمت آن طی چند روز از ۶۴ دلار به ۰.۰۰۴ دلار رسید. پس از این وقایع ناگوار بلاک‌چین ترا موقتا از دسترس خارج شد.

پالیگان میزبان پروتکل‌ها و پروژه‌های ترا خواهد بود!

وی روز گذشته اعلام کرد OnePlanet، بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بومی ترا، نخستین پروژه‌ای است که به پالیگان ملحق خواهد شد؛ OnePlanet همچنین فرآیند مهاجرت سایر پروژه‌ها را تسهیل خواهد کرد. این خبر درحالی منتشر شده است که Wyatt پس از فروپاشی ترا از تصمیم خود برای کمک به شمار زیادی از پروژه‌های ترا خبر داد.

به گفته‌ی Wyatt تیم توسعه‌دهنده‌ی پالیگان درحال بررسی اپلیکیشن‌های علاقمند به پیوستن به این بلاک‌چین بوده و تاکنون مذاکرات خوبی با چند پروتکل امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) ترا داشته‌اند. تعداد پروژه‌های مذکور تاکنون بیش از ۵۰ عدد می‌باشد.

Wyatt در گفتگوی خود با نشریه‌ی Decrypt خاطرنشان کرد:

«ما به پروژه‌های ترا امکانات منحصربه‌فردی ازقبیل تیمی از بهترین مدیران ارشد گوگل، آمازون، Mythical Games ،Riot Games ،EA ،Activision و Unity ارائه داده تا بازی‌ها و پروژه‌های NFT منابع بیشتری برای پیشرفت در دسترس داشته باشند».

با آنکه بسیاری از پروژه‌ها تصمیم به ترک ترا گرفته‌اند، هارد فورک جدید ترا به‌ زودی با کمک Soil Protocol اجرا شده و به پذیرش پروژه‌های NFT بر نسخه‌ی دوم بلاک‌چین ترا کمک خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: پالیگان (Polygon) چیست؟ معرفی ارز MATIC و شبکه پالیگان

Source

https://coiniran.com/?p=57296
دکمه بازگشت به بالا