ایستگاه خبر

ده روزی که دنیای بیت کوین را شوکه کرد

زمانی که تاریخ بیت کوین نوشته شود، بدون شک هر یک از رویداد هایی که در ادامه آورده شده است، یک فصل جداگانه را در بر خواهد گرفت.

شاید بتوان از  بیت کوین به عنوان یک انقلاب خزنده نام برد که جای خود را به عناصر قربانی نخواهد داد و تسلیم نمی شود. از این رو هر تلاش برای از بین بردن آن، کوتاه و گذرا خواهد بود. بنا بر این آن چه در ادامه برای شما آورده ایم، یک تاریخچه از این فناوری در حال تغییر است که هنوز هم اتفاقات بزرگ تری در انتظار آن است.  در این مطلب به ترتیب زمانی به تعدادی از این حوادث شوکه کننده بیت کوین پرداخته ایم. با کوین ایران همراه باشید.

ده روزی که دنیای بیت کوین را شوکه کرد
ten-days-that-shook-the-world-of-bitcoin

Source

سر فرود آوردن نهایی ساتوشی، ۱۲ دسامبر ۲۰۱۰

یکی از مهم ترین رویداد ها برای بیت کوین، حتی پیش از آن که بیش تر مردم چیزی راجع به آن شنیده باشند، اتفاق افتاد. دسامبر ۲۰۱۰، شاید باعث جهش چشمگیری برای جامعه در زمان خودش به حساب نیاید اما از زمان استخراج بلوک اولیه، این تاریخ به عنوان تاریخی اساسی برای اهالی کریپتو به حساب می آید. در این تاریخ، ساتوشی ناکاموتو آخرین پست Bitcointalk خود را تنظیم و سپس بی سر و صدا از آن خارج شده و بعد از آن دیگر خبری از او نمی شود.

یک روز قبل، او با Wikileaks در رابطه با استفاده از بیت کوین برای توقف محاصره ویزای خود که نوشته بود : ” این امر می تواند در هر زمینه دیگری توجه ها را به سوی خود جلب کند. Wikileaks به نوعی لانه ی زنبور را کنار زده است و حالا سیل عظیمی از این زنبور ها ما را نشانه گرفته و به سوی ما می آیند. ” ، مخالفت کرده بود.

ده روزی که دنیای بیت کوین را شوکه کرد
ten-days-that-shook-the-world-of-bitcoin

Source

ما احتمالا هیچ گاه علت ترک ساتوشی را نخواهیم فهمید. تنها چیزی که می دانیم پیام مبهم او در ۲۳ آوریل ۲۰۱۱ به Mike Hearn در آخرین ایمیلش است که گفته بود : ” من به سمت چیز های دیگری رفتم. “

توقف کار بازار سیاه جاده ابریشم، ۲ اکتبر ۲۰۱۳

منتقل کردن نقش بزرگ جاده ابریشم در جریان بیت کوین به دیگری، امری دشوار خواهد بود. بدون شک ما مدیون یک صلح طلب میانه رو هستیم که بدون این که صحبتی از جرم و جنایت در زمینه تکنولوژی در میان باشد، به لطف او به زندگی خود ادامه می دهیم. (خوب، برای ساخت یک بازار که هر چیز غیر قانونی را در روز روشن می توانیم در آن بخریم!)

ده روزی که دنیای بیت کوین را شوکه کرد
ten-days-that-shook-the-world-of-bitcoin

Source

دوم اکتبر ۲۰۱۳، روزی است که این بازار که توسط Ross Ulbricht به صورتی خلاقانه ساخته شده بود، سقوط کرد.

صفحه شناخته شده ی ورود به سیستم جاده ابریشم، به FBI این امکان را داد تا اخطار خود را در آن نمایش دهد و پس از آن ارزش بیت کوین ۲۵ درصد کاهش یافت و به ۱۰۹ دلار رسید. اگر چه بیت کوین تا کنون ۶۰ برابر ارزش خود را به دست آورده است اما برای کسانی که از جاده ابریشم و ناخدای ماجراجوی آن، Dread Pirate Roberts، حمایت می کردند، هیچ چیز مانند قبل نشد.

رسیدن بیت کوین به ۱۰۰۰ دلار، ۲۷ نوامبر ۲۰۱۳

زمان های زیادی وجود دارد که بالا رفتن جنجالی قیمت بیت کوین در زمان خودش را شامل می شود و باید در لیست ما آورده شود. مثلا رسیدن بیت کوین به ۱۰۰ دلار تنها ۷ ماه پیش از رسیدن به ۱۰۰۰ دلار یکی از آن هاست.

شاید آن روز یک حماسه را به خود دید اما بیت کوین ۱۰۰۰ دلاری وارد یک قلمرو فانتزی شد. بیت کوینر ها خواب آن را هم ندیده بودند که این نقطه ی عطف ۱۰۰۰ دلاری به این زودی برای آن ها سر برسد؛ تنها بعد از آن که Mt Gox با معرفی ربات ترید خود به نام Willy نقش مهمی را در تورم بیت کوین ایفا کرد.

Bitcoinity.org جایی بود که همه پیش از Blockfolio قیمت بیت کوین را در آن چک می کردند. زمانی که قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰ دلار رسید، این سایت سه رقم اعشار را به چپ برد، چرا که قیمت به دلار آمریکا فضای زیادی را اشغال می کرد.

ده روزی که دنیای بیت کوین را شوکه کرد
ten-days-that-shook-the-world-of-bitcoin

Source

مرگ Mt Gox در ۲۴ فوریه ۲۰۱۴

با وجود گذشت ۵ سال از رویداد تایتانیک بیت کوین و جبران خسارت آن، غرق شدن Mt Gox هنوز هم یاد آور تلخی برای کسانی است که دارایی های خود را در این اکسچنج ورشکسته از دست دادند. تا هفته ها همه به دنبال آن بودند که بدانند چه چیزی در رابطه با Mt Gox اشتباه بوده است که به چنین چیزی ختم شده است اما هنوز هم وقتی حرف ورشکستگی این اکسچنج به میان می آید، شوک و عصبانیت ناخوشایندی را برای کاربران سابق خود به دنبال می آورد. سقوط Mt Gox بیت کوین را به سمت پایین یک مارپیچ سوق داد که سال ها طول کشید از آن بالا بیاید.

ده روزی که دنیای بیت کوین را شوکه کرد
ten-days-that-shook-the-world-of-bitcoin

Source

در مطلب بعدی کوین ایران با ادامه این حوادث همراه باشید. فراموش نکنید که نظرات و سوالات خود را نیز در این خصوص از طریق توییتر، بات تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و وب سایت کوین ایران با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.
توجه
!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran  نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

 

https://coiniran.com/?p=25199
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x