ایستگاه خبر

شرکت نوپای تلر موفق به جذب سرمایه برای توسعه راهکار سنجش نمره اعتباری برای تسهیلات دیفای شد

حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi)، صنعتی چندین میلیارد دلاری است که عمدتا حول اعطای وام‌های آنی رمزارزی شکل گرفته است. با این حال، چندوچون سنجش ریسک اعتباری در پروتکل‌های اعطای وام غیرمتمرکز به‌گونه‌ای است که وام‌گیرنده، ملزم به پرداخت بهره‌های بسیار بالایی می‌شود.

تلر (Teller)، پروتکل وام‌دهی ایجادشده توسط آندرسن هورویتز، این ایده را مطرح کرده که دیفای باید گامی به عقب برداشته و با ریشه‌های متمرکز خود آشتی کند. تلر، بهترین ویژگی‌های هر دو قلمروی متمرکز و غیرمتمرکز را می‌خواهد. از دیفای، قابلیت اعطای آنی وام برای همگان و از دنیای سنتی مالی، سنجش ریسک اعتباری که باعث می‌شود بهای تمام‌شده وام، ارزان‌تر باشد.

تلر به کاربران امکان می‌دهد تا نمرات اعتباری خود را به پروتکل آن متصل کنند. به این ترتیب، کاربری که دارای امتیاز اعتباری بالایی باشد می‌تواند با سپردن وثیقه کمتر یا با سود پایین‌تر، وام‌های دیفای را دریافت کند.

رایان برکون، مدیرعامل تلر طی مصاحبه‌ای با رسانه‌ها گفته است:

در حقیقت ما داریم به سمتی حرکت می‌کنیم که نیاز به سپردن هیچ وثیقه‌ای برای دریافت وام نباشد و این بسیار هیجان انگیز است.

گفتنی است تلر روز گذشته اعلام کرد که موفق به دریافت سرمایه‌ای یک میلیون دلاری در مرحله‌ی بذری از فریمورک ونچرز شده است. فریمورک ونچرز، یک صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه است که در حوز دیفای فعالیت می‌کند. این صندوق هنوز جزئیاتی از سرمایه‌گذاری خود در تلر منتشر نکرده است.

Source

https://coiniran.com/?p=40145
دکمه بازگشت به بالا