ایستگاه خبر

تلگرام از سیستم عامل TON OS منبع باز رونمایی می‌کند!

تلگرام اخیرا راه‌اندازی شبکه‌ی بلاک چینی TON و رمز ارز GRAM را برای بار دوم و به خاطر دستور دادگاه ایالات متحده به تاخیر انداخت. با این حال، این تیم به زودی از سیستم عامل TON OS به صورت منبع باز رونمایی می‌کند. TON Labs، توسعه دهنده‌ی اصلی این پروژه قصد دارد از فردا سیستم عامل TON OS را در گیت هاب منتشر کند.

TON Labs به بنیاد نرم‌افزارهای آزاد (FSF) پیوسته و بنابراین سیستم عامل TON OS بصورت رایگان در اختیار عموم مردم خواهد بود. بدین ترتیب هرگونه کپی، توزیع، یادگیری، اصلاح و بهبود نرم‌افزار TON برای همه آزاد خواهد بود. تیم تلگرام برای حفاظت از بلاک چین TON در برابر قانون این تصمیم را اتخاذ کرده است.

طبق گزارش‌ها این نسخه شامل انتشار نود TON با زبان برنامه‌نویسی Rust، رابط خط فرمان، قرارداد هوشمند کیفپول چندامضایی TON و ابزارهایی برای راه‌اندازی اعتباردهی TON است. در این گزارش همچنین آمده است که TON Labs قصد دارد مرورگر غیرمتمرکز خود به نام Surf، استخر سهام‌داری DePool و توکن TON Cash را طی یک ماه آینده عرضه کند.

لازم به ذکر است که سیستم عامل TON OS رقیبی برای سیستم‌عامل‌های iOS، اندروید یا ویندوز نیست. بلکه به گونه‌ای طراحی شده تا سیستم عاملی برای بلاک چین تلگرام باشد و شکاف موجود برای تعامل کاربران با بلاک چین را پر کند.این سیستم عامل به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌هایی ایجاد کنند که به طور خودکار با پلتفرم بلاک چینی سازگار باشند و از اپلیکیشن‌هایی با عملکردهای مختلف مانند معاملات دارایی‌ها پشتیبانی می‌کند.

شایان ذکر است شبکه‌ی TON همچنان می‌تواند به کمک تائیدکنندگان مستقل و بدون توجه به اختلافات حقوقی تلگرام و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) راه‌اندازی شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38724
دکمه بازگشت به بالا