ایستگاه خبر

میخ آخر تلگرام بر تابوت TON با انصراف از پیگیری حقوقی پرونده‌ی این پروژه

بنابر اسناد مرتبط با پرونده‌ی تلگرام به تاریخ ۲۲ مه، مدیران این پیام‌رسان، درخواست تجدیدنظر در حکم صادره‌ی دادگاه فدرال علیه خود مبنی بر توقف صدور و توزیع توکن گرم را پس گرفتند.

آن‌طور که از شواهد و قرائن پیداست، این شرکت به طور کامل از پیگیری حقوقی پرونده‌ی پروژه TON و توکن گرم منصرف شده است. گفتنی است اوایل ماه جاری، پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام با انتقاد از زیاده‌خواهی نهادهای نظارتی ایالات متحده، به طور رسمی از خاتمه‌ی درگیری فعالانه‌ی شرکت متبوع خود در پروژه‌ی TON خبر داد.

پروژه‌ی TON که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، یک پلتفرم بلاک چینی است که به دنبال تسهیل پرداخت‌ها با توکن‌های گرم و میزبانی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با بالاترین سطح از مقیاس‌پذیری است. یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۸ تلگرام توانست طی دو مرحله، نزدیک به ۱.۷ میلیارد دلار برای توسعه‌ی پروژه‌ی بلاک چینی خود سرمایه جذب کند؛ اتفاقی که منجر شد مقام‌های ناظر مالی ایالات متحده نسبت به این پروژه حساس شوند.

در اکتبر سال ۲۰۱۹ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با استناد به نقض قوانین اوراق بهادار توسط تلگرام، علیه این پیام‌رسان روسی، اعلام جرم و طرح دعوی کرد.

در نهایت در مارس ۲۰۲۰، یک دادگاه منطقه‌ای فدرال ایالات متحده با صدور حکمی علیه تلگرام، رای به ممنوعیت صدور توکن‌های گرم این شرکت داد. اندکی پس از صدور این حکم، تلگرام با ارسال درخواستی به دادگاه استیناف، خواستار تجدیدنظر در آن شد. اکنون اما تلگرام اعلام کرده درخواست تجدیدنظر خود را پس گرفته و برای همیشه پرونده‌ی پروژه‌ی TON و توکن گرم را به بایگانی می‌فرستد.

Source

https://coiniran.com/?p=39056
دکمه بازگشت به بالا