ایستگاه خبر

اتمام طراحی پلتفرم بلاک چین تلگرام و رونمایی از آن تا دو ماه دیگر

تلگرام ، دهمین نرم افزار پیام رسان جهان، در اوایل ماه مارس سال 2019 توکن و شبکه اصلی مبتنی بر بلاک چین (TON) خود را منتشر می کند.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین تلگراف، تلگرام، دهمین نرم افزار پیام رسان جهان، در اوایل ماه مارس سال 2019 توکن و شبکه اصلی مبتنی بر بلاک چین (TON) خود را منتشر می کند.

طبق گزارش ها، تلگرام بیش از 200 میلیون کاربر فعال در هر ماه دارد که آن را در بین ده نرم افزار محبوب پیام رسان در سراسر جهان قرار می دهد. سال پیش تلگرام حدود ۱.۷ میلیارد دلار در دو ICO برای ایجاد پلتفرم TON جذب کرد.

بیشتر بخوانید: همکاری ریپل با برترین دانشگاه چینی برای برنامه تحقیقاتی بلاک چین

منبع خبر تاکید کرده است که پاول دروف تمایلی برای تایید تاریخ مشخصی برای انتشار TON ندارد و برآورد مارس ممکن است تغییر کند.

بر اساس گزارش جداگانه ای از رسانه ی تجاری روسیه ی Bell، تیم دروف به سرمایه گذاران گفته است که ۹۰ درصد TON آماده است اما تاخیر به علت «ماهیت نوآورانه توسعه» ممکن است رخ دهد.

طبق گزارش، جزئیات منتشر شده تا کنون نشان می دهند که TON قصد دارد به عنوان یک «روش جدید مبادله داده» عمل کند و از رمز ارز بومی پلتفرم به نام «گرام» قدرت خواهد گرفت.

اتمام طراحی پلتفرم بلاک چین تلگرام و رونمایی از آن تا دو ماه دیگر
Telegram Plans Blockchain Platform Launch

همانطور که در ماه می سال 2018 گزارش شد، موفقیت پی در پی پیش فروش تلگرام باعث شد این شرکت متعاقبا تصمیم بگیرد ICO عمومی که برای سال 2018 به بعد تعیین شده بود را لغو کند.

بیشتر بخوانید: راه اندازی سرویس پاسپورت (Passport) تلگرام برای تأیید هویت ICO ها

با وجود شایعاتی درمورد حمایت میلیاردر روسی و مالک سابق تیم چلسی، Roman Abramovich از این پروژه، تنها دو کارآفرین – موسس شرکت خدمات پرداخت Qiwi، Sergei Solonin و هم بنیان گذار شرکت عظیم لبنیات Wimm-Bill-Dann، آقای David Yakobashvili- تا به امروز سرمایه گذاری های خود را به طور عمومی تایید کرده اند.

طبق اخبار، TON در اکتبر گذشته «70 درصد آماده بود»، که دولت ایران محدودیت های خود را بر روی آن افزایش داد و اعلام کرد که هر گونه همکاری با نرم افزار برای راه اندازی گرام، اقدام علیه امنیت ملی و مانعی برای اقتصاد کشور است. ایران از آوریل 2018 موانع بیشماری را علیه تلگرام اعمال کرده است.

بیشتر بخوانید: کسب و کارها چگونه می توانند از پتانسیل های بلاک چین استفاده کنند؟

همچنین، پیام رسان تلگرام از آوریل 2018، در روسیه – زادگاه دروف – به طور رسمی به علت امتناع دروف برای به اشتراک گذاشتن کلید رمزگذاری نرم افزار با مقامات و طی یک قانون مخابراتی محلی مسدود شده است. بر اساس اطلاعات موجود از زمان مسدود سازی، کاربران تلگرام در روسیه ۱۰ میلیون نفر برآورد شده اند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source & Image
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا