ایستگاه خبر

چینی‌ها به دنبال راه‌اندازی نسخه‌ی ویژه‌ی خود از پروژه‌ی TON

جامعه‌ی کاربری شبکه‌ی باز تلگرام موسوم به TON در چین اعلام کرد که به دنبال راه‌اندازی نسخه‌ی ویژه‌ی خود از این پروژه‌ی بلاک چینی است. گفتنی است پیش‌تر مدیران پیام‌رسان تلگرام طی بیانیه‌ای رسمی از خاتمه‌ی کار این پروژه‌ی بلندپروازانه خبر داده بودند.

جامعه‌ی کاربری TON در چین طی یک پست وبلاگی نوشته است:

در اولین گام درنظر داریم تا کار روی شبکه‌ی آزمایشی بلاک چین TON را کلید بزنیم و در ادامه با جذب گره‌ها و توسعه‌دهندگان بیشتر، شبکه را گسترش دهیم.

تلگرام از سال ۲۰۱۸ در حال کار روی شبکه‌ی باز خود بوده است. پاول دوروف، هم‌بنیان‌گذار و مدیر اجرایی تلگرام از پروژه‌ی TONهمواره به عنوان راهی برای ارسال و دریافت رمزارز توسط کاربران این پیام‌رسان یاد می‌کرده است؛ کاربرانی که شمار آن‌ها به بیش از ۴۰۰ میلیون نفر بالغ می‌شود.

شبکه‌ی TON قرار بود در اکتبر ۲۰۱۹ راه‌اندازی شود و کار خود را آغاز کند؛ اما تلگرام به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا موسوم به SEC راه‌اندازی TON را به تعویق انداخت. گفتنی است SEC مدعی شده بود که اقدام تلگرام مبنی بر برگزاری عرضه اولیه سکه و فروش ۱.۷ میلیارد دلار توکن گرم، ناقض قوانین مرتبط با اوراق بهادار ایالات متحده است. کشمکش حقوقی میان تلگرام و SEC ماه‌ها به طول انجامید و در نهایت، دادگاه فدرال آمریکا رای به محکومیت تلگرام صادر کرد و از این پیام‌رسان خواست پول‌های کاربران را به آن‌ها بازگرداند.

تلاش‌های جامعه‌ی کاربری چین یکی از چندین اقدامی است که به دنبال زنده نگاه داشتن پروژه‌ی جادویی TON است. Free TON و NewTON هر دو در پی این هستند تا با استفاده از کد‌های متن‌باز پروژه‌ی TON که توسط تلگرام منتشر شده، نسخه‌ی ویژه‌ی خود از این پروژه‌ی بلاک چینی را راه‌اندازی کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39165
دکمه بازگشت به بالا