ایستگاه خبر

طرح جدید مدیرعامل تلگرام : مزایده نام‌های کاربری به‌عنوان NFT

پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام پیشنهاد کرده است که نام‌های کاربری و لینک کانال‌های پرطرفدار و محبوب پلتفرم خود را به‌عنوان NFT به بازار عرضه کند.

دوروف در پست روز دوشنبه خود در کانال تلگرام شخصی خود که دارای 651000 مشترک است، پیشنهاد کرد که میلیون‌ها آدرس تلگرام رزرو شده می‌توانند به عنوان دارایی در بلاکچین به مزایده گذاشته شوند.

او توضیح داد:

«این موضوع یک پلتفرم جدید ایجاد می‌کند که دارندگان نام کاربری می‌توانند آن‌ها را در معاملات محافظت‌شده–با تضمین مالکیت بر روی بلاکچین از طریق قراردادهای هوشمند NFT—به طرف‌های علاقه‌مند منتقل کنند.»

دوروف نوشت که از فروش اخیر Open Network و فروش بیش از 2000 نام دامنه‌ TON الهام گرفته است. این فروش در مجموع 2,392,002 تونکوین بود که هر کدام از آن‌ها در حال حاضر به قیمت 1.29 دلار معامله می‌شود و ارزش آن‌ها تقریباً 3 میلیون دلار است.

بیشترین درآمد در این فروش، wallet.ton بود که 215250 تن کوین فروخته شد. نام‌های دامنه دوم، casino.ton و bank.ton به ترتیب 200000 و 157500 Toncoin فروخته شدند.

مدیر عامل شرکت گفت:

«اگر TON توانسته است به این نتایج دست یابد، تصور کنید تلگرام با 700 میلیون کاربرش چقدر می تواند موفق باشد اگر نام‌های کاربری رزرو شده، لینک‌های گروه‌ها و کانال‌ها را به‌عنوان NFT برای حراج بگذاریم.»

سایر عناصر اکوسیستم تلگرام، از جمله کانال‌ها، استیکرها یا ایموجی‌ها نیز می‌توانند بعداً بخشی از این بازار شوند.

TON در ابتدا توسط تلگرام طراحی شده بود، اما کنترل بلاکچین در ژوئن 2020 به جامعه Open Network واگذار شد. این شرکت مجبور شد به عنوان بخشی از یک معامله تسویه حساب با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، به دنبال شکایت از تلگرام به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت نشده به مبلغ 1.7 میلیارد دلار در قالب توکن‌های GRAM، مالکیت TON را واگذار کند. 
با این وجود، تلگرام همچنان از نزدیک با بلاکچین TON در ارتباط است. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد Toncoin را مستقیماً از طریق ربات‌ها مبادله کنند. اگرچه تلگرام به این ربات‌ها اجازه می‌دهد، اما لزوماً آن‌ها را تأیید نمی‌کند.

دوروف معتقد است استفاده از TON با توجه به مقیاس‌پذیری و سرعت آن برای طرح حراج نام‌های کاربری تلگرام بهترین است. وی در پایان گفت:

«باید دید آیا می‌توانیم در هفته‌های آینده کمی وب ۳.۰ به تلگرام اضافه کنیم یا خیر.»

 

پیشنهاد مطالعه: حمایت مالی با ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا