ایستگاه خبر

حمایت مدیرعامل تلگرام از بلاکچین TON

طبق گفته تلگرام بلاکچین TON مستقل از شرکت سازنده آن به عنوان Toncoin به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام روز پنجشنبه پستی را در کانال رسمی تلگرام خود منتشر و از این پروژه حمایت کرد.

او نوشت:

زمانی که تلگرام سال گذشته با TON خداحافظی کرد، ابراز امیدواری کردم که نسل‌های آینده توسعه‌دهندگان روزی چشم‌انداز ما را در مورد پلتفرم این بلاکچین ادامه دهند. بنابراین من منتظر بودم ببینم قهرمانان مسابقات برنامه‌نویسی تلگرام همچنان به توسعه پروژه Open TON  که به Toncoin تغییر نام داد، ادامه می‌دهند. او پیوندی به گروه جامعه Toncoin اضافه کرد. طبق داده‌های CoinMarketCap، این بیانیه باعث افزایش ۳۰ درصدی قیمت توکن toncoin شد.

این اقدامی غافلگیرکننده از سوی این شرکت بود که پیش از این هرگز در مورد پروژه‌هایی که از کد بلاکچین استفاده می‌کردند اظهار نظر نکرده بود و پس از اختلاف با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ کنار گذاشته شد. به نظر می‌رسد این تایید به رقابت غیررسمی پایان می‌دهد. بین دو تیمی که کد منبع باز TON را تصاحب کردند و بلاکچین‌های اثبات سهام جداگانه را راه‌اندازی کردند: Free TON (که اخیراً با نام Everscale تغییر نام داد) و Toncoin. هر دو توکن آن‌ها در تعدادی از صرافی‌های رمز ارزی فهرست شده اند.

دورف بر عدم وجود پیوند بین تون‌کوین و تلگرام تأکید کرد:

بر خلاف TON اصلی، تون‌کوین مستقل از تلگرام است. اما برای تیمش آرزوی موفقیت دارم. همراه با استراتژی مناسب برای ورود به بازار. آن‌ها تمام آنچه را که برای ساختن چیزی حماسی نیاز دارند، دارند.

با این حال، برخی از ناظران می‌گویند این بیانیه در سوال در مورد همکاری تلگرام با Toncoin را باز می‌گذارد، که به طور بالقوه نقض ممنوعیت SEC برای راه‌اندازی هر گونه رمز ارز تا سال ۲۰۲۳ است.

فدور اسکوراتوف، یکی از اعضای سابق تلگرام و مدیر TON Labs گفت:

سوال کلیدی در اینجا این است که آیا سیستم قضایی ایالات متحده مایل است ارتباط [بین تلگرام و تون‌کوین] را بررسی کند و آیا دوروف زمان و پول کافی برای دور جدیدی از درگیری خواهد داشت یا خیر.

اسکوراتوف گفت که دوروف ممکن است تلاش کند به تنظیم‌کننده ایالات متحده نشان دهد که واقعاً نمی‌تواند فناوری او را متوقف کند. او از تون کوین حمایت کرد و در همان زمان رسماً از آن فاصله گرفت.

تلگرام به درخواست CoinDesk برای اظهار نظر پاسخ نداد.

انتخاب برنده

تعهد به بستن TON باعث شد تلگرام برای بازپرداخت پول سرمایه‌گذارانی که پیش از دریافت توکن‌ها را پرداخت کرده‌اند، تلاش کند. در فوریه امسال، این شرکت اوراق قرضه را فروخت تا یک میلیارد دلار جمع آوری کند که اولین فروش اوراق بهادار آن بود. به گزارش روزنامه روسی Vedomosti، تلگرام همچنین در حال آماده‌سازی برای عرضه اولیه عمومی (IPO) در سال ۲۰۲۳ است که هدف آن ارزش‌گذاری ۳۰ تا ۵۰ میلیارد دلاری است.

تلگرام کار بر روی بلاکچین TON را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و ۱.۷ میلیارد دلار را در دو دور مالی خصوصی از نام‌های خانواده Silicon Valley و همچنین میلیاردرهای روسی و سرمایه‌گذاران نهادی در سراسر جهان جذب کرد. با این حال، پس از هشت ماه درگیری با SEC بر سر امنیتی بودن توکن پروژه، تلگرام از این پرونده خارج شد، ۱۸.۵ میلیون دلار جریمه پرداخت و گفت که دیگر از پروژه پشتیبانی نخواهد کرد.

بلافاصله پس از آن، گروهی از توسعه‌دهندگان و اعتباردهندگان حرفه‌ای به رهبری آزمایشگاه‌های TON نسخه‌ای از بلاکچین را با نام Free TON راه‌اندازی کردند. در سال ۲۰۲۱، گروه دیگری نسخه دوم را به نام New TON عرضه کرد.

توسعه دهنده پیشرو New TON، آناتولی ماکوسف، با درخواستی در GitHub از تلگرام خواست تا مالکیت دامنه ton.org و مخزن پروژه را واگذار کند، که تلگرام با آن موافقت کرد. پس از آن، این پروژه نام TON را به خود گرفت و در طیف وسیعی از صرافی‌های کریپتو با سرمایه کوچک فهرست شد.

در مورد اینکه چرا دورف به جای Everscale، از Toncoin حمایت کرد، اسکوراتوف گفت به این دلیل که تیم Toncoin خود را مستقل نمی‌داند و «میراث تلگرام را بدون هیچ گونه جاه‌طلبی دنبال می‌کند، و دوروف این را دوست دارد».

اسکوراتوف گفت که Everscale برای جلوگیری از ارتباط پرتنش با تنظیم‌کننده ایالات متحده، تمام روابط خود را با تلگرام قطع کرد.

الکساندر فیلاتوف، مدیرعامل TON Labs گفت که Everscale دیگر حتی در سطح فنی به پروژه تلگرام متصل نیست و به زبان برنامه‌نویسی آن تغییر کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۳۰ آذر) – موقعیت سرمایه‌گذاران چگونه است؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48935
دکمه بازگشت به بالا