ایستگاه خبر

شرکت بزرگ حسابداری، Ernst & Young از برنامه مالیات کریپتو خود رونمایی کرد

یک برنامه جدید گزارش ‌دهی رمزارز از شرکت حسابداری Ernst & Young، به مشتریان کمک می‌کند تا عایدی و ضرر خود را برای اهداف مالیاتی گزارش دهند.

این شرکت خدمات بین‌المللی، برنامه مالیات رمزارز EY CryptoPrep را راه‌اندازی کرده که یک نرم‌افزار کاملا خودکار بر بستر وب است و برای کمک به مشتریان در تشکیل پرونده‌های مالیاتی طراحی شده است. این برنامه داده‌های رمز‌ارز‌ها را با یک فرآیند گام به گام از صرافی‌های متعدد می‌گیرد و به صورت خودکار قوانین مالیاتی مربوطه را به کار می‌بندد و فرم شماره ۸۹۴۹ را تنظیم می‌کند. مشتریان می‌توانند انتخاب کنند که خود از برنامه استفاده کنند یا آن را به عنوان خدمات مدیریت شده داشته باشند.

تشکیل پرونده مالیاتی برای حساب‌های رمزارزی کار آسانی نیست. رمزارز‌ها به دلیل الزامات ضبط دقیق برای معامله‌گران و قوانین مالیاتی مبهم در موارد مشخص، باعث سردرگمی و مشکل بسیاری از کاربران شده‌اند. از این رو طبیعی به نظر می‌رسد که این خدمات تخصصی مالیات رمزارز ارزان نباشند. قیمت‌های این شرکت از ۴۹ دلار برای کمتر از ۲۰ تراکنش شروع شده و تا ۳۹۹ دلار برای ۱۰۱ تا ۹۹۹ تراکنش افزایش می‌یابد.

این برنامه، درست زمانی راه‌اندازی شد که به نظر می‌رسید سازمان درآمد داخلی ایالات متحده می‌خواهد با عدم تعهدات در مالیات دارایی‌های مجازی برخورد کند. IRS، دستورالعمل های مالیات بر رمزارز در سال ۲۰۱۹ را بیشتر روشن نکرده است ، جز این که اینکه شهروندان ایالات متحده موظف‌اند دارایی های رمزنگاری شده و سود و زیان خود را فاش کنند.

شرکت حسابداری Ernst & Young پیش از این نیز خدماتی را برای جامعه‌ی رمزارز ارائه کرده بود. دسامبر سال گذشته، این شرکت، ابزار تحلیل‌گر قرارداد هوشمند را عرضه کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند ۲۵۰ نوع از آسیب‌پذیری را در قرارداد‌های هوشمند از جمله خطا‌های برنامه‌نویسی و حضور بدافزار، شناسایی و کنترل کنند.

ایالات متحده تنها کشوری نیست که در حال تنظیم و توسعه‌ی قوانین مالیاتی پیرامون رمزارز و دارایی‌های مجازی است. ابتدای این هفته وزیر مالی کره جنوبی تأیید کرد که در آینده‌ای نزدیک، مالیات رمزارز را تصوی خواهند کرد. وی همچنین اشاره کرده بود که این کشور در حال انجام مباحثات بین‌المللی درباره‌ یک ساختار مالیات دیجیتال جدید است.

https://coiniran.com/?p=39546
دکمه بازگشت به بالا