کنار زدن نوسانات از نمودار قیمت بیت کوین چه چیزی را نشان می دهد؟
ساناز موسوی | 2019.04.29

کنار زدن نوسانات از نمودار قیمت بیت کوین چه چیزی را نشان می دهد؟

گفته می شود مردم به وسیله ی فرایند های تصادفی و نوسانات فریب می خورند، پس بیایید نوسانات را تا حد امکان حذف کنیم و همه چیز را ساده نگه داریم. یکی از روش های موثر انجام این کار، نگاه به میانگین متحرک است. در واقع، وقتی یک میانگین رو به بالا یا پایین باشد تقریبا نشان دهنده وقوع یک روند نسبتا بزرگ در همان جهت است.

بیشتر بخوانید: اتهامات جدید علیه تتر و Bitfinex موجب آشفتگی بازار رمز ارز شد

به همین دلیل، اندیکاتور هایی مانند میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بسیار مورد اشاره ی معامله گران قرار می گیرد. البته می توانید میانگین وزنی بگیرید، مرتب سازی های مختلفی پیاده کنید، با نتایج مختلف خودتان را گیج کنید، و با استفاده از اندیکاتور های موجود به پیش بینی آینده بپردازید. در هر حال بهترین کار این است که همه چیز را ساده نگه دارید چرا که تصویر واضح تری خواهید داشت. البته این شیوه برای سرمایه گذاری بهتر است تا تجارت، با این حال کلید موفقیت در ساده سازی ست.

یکی از روش هایی که می تواند تصویر واضحی به شما بدهد این است که پایه ی زمان را طولانی در نظر بگیرید. به جای اینکه به نمودار های ۱۰ دقیقه ای و ۱ ساعته نگاه کنید پایه زمان را یک ماهه بگذارید. تصویر زیر نمودار بیت کوین (BTC) با پایه ی زمانی یک ماهه است.

این نمودار ها زیگزاگ زیادی ندارند و تصویر روشنی ارائه می دهند. تنها سوال باقی‌مانده این است که آیا تا کنون کف قیمت بیت کوین را دیده ایم؟ در نمودار زیر می توانید افت و خیز پیشین قیمت بیت کوین را ببینید:

شباهت دو تصویر به راحتی قابل رویت است. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که رشد نجومی قیمت بیت کوین در هفته های پیش‌رو آغاز خواهد شد. این نتیجه گیری در صورتی درست خواهد بود که گذر قیمت بیت کوین از ۶۰۰۰ دلار را ببینیم.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source