ایستگاه خبر

همکاری تاجیکستان با بنیاد فانتوم برای توسعه‌‌ بلاکچین دولت الکترونیک

پس از افغانستان و پاکستان سایر کشورهای آسیای میانه نیز نوآوری‌های دیجیتالی‌سازی مبتنی بر بلاکچین را دنبال می‌کنند. تاجیکستان برای توسعه‌ی زیرساخت‌های دولت الکترونیکی برای استفاده از محصولات IT مبتنی بر بلاکچین فانتوم (Fantom) با بنیاد فانتوم همکاری می‌کند.

بر اساس این توافقات، وزارت صنعت و فناوری‌ تاجیکستان به بنیاد فانتوم اجازه‌ی دسترسی به جریان داده‌ها و اسناد خود را داده است که به منظور ساده‌سازی فرآیندهای تجاری و افزایش بهره‌وری سیستم مدیریت ارتباطات با مشتریان را توسعه دهد. هر دو طرف همچنین توافق کرده‌اند که یک مرکز تحقیق و توسعه برای آموزش توسعه‌دهندگان محلی در سیستم‌های مبتنی بر بلاکچین تشکیل دهند.

جاوید سیکندر، مدیر شرکت فانتوم در جنوب آسیا، در مورد حضور پررنگ و روزافزون این بنیاد در آسیای میانه و جنوب آسیا، گفت: «به دنبال موفقیت ما در افغانستان و پاکستان، توافق برای شروع کار در تاجیکستان می‌تواند نشان‌دهنده‌ی عملکرد موفق راه‌حل‌های فانتوم در پاسخ به نیازهای فزاینده‌‌ی رشد اقتصادی باشد. برای ما بسیار مایه‌ی خوشحالی است که بدانیم می‌توانیم به این کشورها برای رسیدن به نقاط عطف توسعه‌شان کمک کنیم.»

اعضای تیم فانتوم بارک سکانداری، ساموئل هارکورت، یاکوب استفانیک و سیکندر فعالیت‌های این شرکت را در منطقه‌ی آسیای میانه در طول هشت ماه گذشته گسترش داده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌روش های رایج کلاهبرداری (اسکم) در حوزه رمزارز و بلاکچین، بخش اول

 

Source

https://coiniran.com/?p=45517
دکمه بازگشت به بالا