ایستگاه خبر

بروز خطای سیستمی صرافی کره ایِ رمزارز، کاربرانش را پولدار کرد

یک صرافی کره ای بیان داشته خطایی سیستمی فرآیند برداشت رمزارز از حساب را مختل نموده و موجب شده کاربران بتوانند 5 برابر میزان درخواستی خود برداشت داشته باشند.

این صرافی کره ای خواهان عودت رمزارز هاست؛ امید به پیگرد حقوقی دارد و خسارات وارده از کاربرانی که داوطلبانه دین خود را ادا نکنند را در نظر خواهد داشت.

خطای داخلی در سیستم صرافی رمزارز

خطای داخلی در سیستم صرافی رمزارز
Internal System Error

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری بیت کوین، صرافی تازه تاسیس Cashierest کره جنوبی با اعلام خطایی درون سیستمی که فرآیند برداشت را دچار مشکل نموده بود، روز جمعه جنجالی در رسانه های محلی به پا کرد. این صرافی که مارچ گذشته کارش را شروع کرده است گفته این خطا به کاربران اجازه داده بیش از ۵ برابر ارز درخواستی شان برداشت کنند. در عین حال، برخی کاربران مدعی شده اند در طی این مشکل نتوانسته اند هیچ برداشتی داشته باشند.

به گزارش Money Today:

“مبلغ برداشت شده از Cashierest بیش از میزانیست که در نظر بوده به یک وب سایت مبادله ارز های مجازی بفرستند و هم اکنون این وب سایت، متقاضی ارز های اشتباه ارسال شده از سرمایه گذاران است.”

کوین های اضافی را عودت دهید!

کوین های اضافی را عودت دهید!
Please Return the Free Coins

خروجی اخبار حاکی از آن است که جمعیت “کریپتوی” کره می گویند کاربرانی توانسته اند تا ۵ برابر درخواستشان از Cashierest برداشت کنند و در ادامه گفتند:

“یکی از سرمایه گذاران اذعان کرده مجموعا ۱۲ میلیون WON (واحد پول کره جنوبی)، معادل ۱۱۰۸۶ دلار رمزارز به صرافی Upbit انتقال داده اما مبلغ ۵۵۴۰۰ دلار دریافت کرده است.”

آژانس خبری Newsis نوشت: صرافی Upbit که شرکت “Kakao” پشتیبانش است، متوجه خطا در سیستم تائید تراکنش شد و اقدام به متوقف کردن این برداشت نمود.

پادکست Sedaily بیان کرد ساعت ۱۲:۴۱ دقیقه بعد از ظهر روز جمعه، Upbit متوجه “تحویل بیش از حد” (Overdelivery) از صرافی مبدا شده و دسترسی برداشت را برای برخی اکانت ها موقتا بست.

به گفته Newsis، صرافی Cashierest ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر جمعه شروع به متوقف کردن برداشت ها نمود؛ و در ساعت ۴:۳۹ بعد از ظهر این صرافی با باز کردن دسترسی ها ادعا کرد همه چیز به حالت اول باز گشته است.

در حال حاضر بیشتر صرافی های کره جنوبی تسویه با WON کره را پشتیبانی نمی کنند. دلیل اینجاست که پس از اجرای قانون ثبت نام با اسم حقیقی بانک ها فقط حساب های مجازی، آن هم تنها برای صرافی های بزرگ کشور تاسیس می کنند.

بیشتر بخوانید: محدودیت های کره جنوبی برای مبادلات رمزارزی

کوین های اضافی را عودت دهید!
Please Return the Free Coins

صرافی Upbit یکی از این چهار صرافی بزرگ است که به کاربران اجازه برداشت با WON کره را می دهد و سه تای دیگر عبارتند از Bithumb، Coinone و Korbit. باقی کاربران معمولا ارز های خود را به این صرافی ها منتقل می کنند تا بتوانند WON برداشت کنند.

Cashierest پیرو این خطا بیانیه ای در وب سایتش منتشر نمود که به دست Money Today به جنجال کشیده شد:

“اگر ارز ها را در عرض ۲۴ ساعت باز نگردانید، ما پیگرد حقوقی کرده و مدعی خسارت و حتی سود دیرکرد خواهیم بود.”

دیگر مشکلات برداشت

به گفته انتشارات Biz Hankook، در این میان عده ای از کاربران این صرافی مدعی شده اند در زمان واقعه نتوانسته اند برداشت ارز داشته باشند.

یکی از این کاربران گفته: “درخواست برداشت پس از کامل شدن، خود به خود کنسل شد، و ارز ها به کیف پول Cashierest برگشت خورد.”

بیشتر بخوانید: اعطای مجوز مبادله رمزارز به کاربران در کره جنوبی

کاربری دیگر به خبرگزاری ها گفته: “پس از تکمیل درخواست برداشت ارز، Txid (شناسه تراکنش) ارائه شد اما در وب سایت ردیابی تراکنش ها پیدا نمی شد.”

سومین کاربر می گوید: “ارز را برداشت کردم، پیغام “انتقال انجام شد” را دیدم ولی تراکنشی صورت نگرفت و ارز ها به والت صرافی برگشت.”

نه اکانت مجازی، نه خود-تنظیمی

یک مقام رسمی صرافی بیان داشته “Cashierest بدون یک اکانت مجازی کار می کند.” وی معتقد است دلیل این مشکل باور یکی از اعضاست که می گوید: “حتی در صورت تطابق ارز و پرداخت، ممکن است خطا های عظیمی اتفاق بیافتد.”

این مقام رسمی اشاره نمود: “ما اطمینان داریم هک رخ نداده است، اما الزام بررسی برای حصول اطمینان از عدم وجود مشکل داخلی سیستم پابرجاست.” و می افزاید:

“خسارت برآورد شده حدود ۱ میلیارد WON معادل ۹۲۴ هزار دلار است. ما در حال بررسی اقدام حقوقی برای خسارت وارد از جانب اعضایی هستیم که قصد پس دادن ارز ها را ندارند.”

به گفته Yonhap، برخلاف ۲۳ صرافی رمزارز دیگر کشور، Cashierest برای اقدام به خود-رگولاتوری در اتحادیه بلاکچین کره شرکت ننموده است.

بیشتر بخوانید: سه کیف پول برتر ریپل (Ripple)

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=20467
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x