ایستگاه خبر

بانک مرکزی سوییس: ارزش بیتکوین بیش از یک ارز است

تکنولوژی بلاکچین نظام مالی را زیر و رو خواهد کرد. این تکنولوژی جدید تمام معادلات حاکم بر دنیای اقتصاد را تغییر خواهد دارد ; قبل از ورود تکنولوژی بلاکچین به نظام بانکی، تایید تمام تراکنش ها به صورت متمرکز و نیازمند صرف زمان و هزینه های زیادی می شد ولی در تکنولوژی بلاکچین به دلیل غیر متمرکز بودن، صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه تایید تراکنش های انجام شده بین طرفین می شود.

بانک مرکزی سوییس: ارزش بیتکوین بیش از یک ارز است

 بانک مرکزی سوییس: ارزش بیتکوین بیش از یک ارز است

آقای Thomas Jordan، رئیس بانک مرکزی سوییس و مسئول جلوگیری از تقلب های بانکی، دیروز در سخنرانی خود در شهر بازل به صحبت درباره رمزارزها پرداخت و اعلام کرد که بانک های مرکزی در اقصی نقاط جهان با علاقه زیادی پدیده رمزارزها را دنبال می کنند. وی افزود: ” با وجود تمام هیاهو و جوی که پیرامون رمز ارزها در سال گذشته در بزرگ ترین منابع خبری دنیا به وجود آمده است، من هنوز بیشتر به چشم یک سرمایه گذاری به آنها نگاه می کنم تا یک ارز.”

بر اساس گزارش رویترز، آقای Jordan گفت:

“مسئله اینجاست که بیشتر از مبهم بودن وضعیت این تکنولوژی، این موضوع که چه کسی به پول های بانک مرکزی دسترسی دارد مسئله اصلی است و سوال های بی پاسخ زیادی در این زمینه وجود دارد. “

بانک مرکزی سوییس: ارزش بیتکوین بیش از یک ارز است

وی همچنین افزود که بانک های مرکزی باید با بررسی موشکافانه، تمام اثرات احتمالی ورود رمزارزها بر اکوسیستم مالی را در نظر داشته باشند و تصمیم گیری های خود را بسیار حساب شده انجام دهند. این اولین اظهار نظری نیست که از طرف بانک مرکزی درباره این تکنولوژی می شود.

وی با اشاره به کنفرانس Sibos که سال پیش در سوییس برگزار شد، عنوان کرد که تکنولوژی بلاکچین نظام مالی را زیر و رو خواهد کرد. این تکنولوژی جدید تمام معادلات حاکم بر دنیای  اقتصاد را تغییر خواهد دارد ; قبل از ورود تکنولوژی بلاکچین به نظام بانکی، تایید تمام تراکنش ها به صورت متمرکز و نیازمند صرف زمان و هزینه های زیادی می شد ولی در تکنولوژی بلاکچین به دلیل غیر متمرکز بودن، صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه تایید تراکنش های انجام شده بین طرفین می شود. آقای Jordan اعلام کرد که در حال حاضر این بانک با فعالان بازار، قانون گذاران اقتصادی و بانک های مرکزی در نقاط دیگر جهان در حال گفتگو و گمانه زنی است. این گفتگوها حول محور نقش فناوری بلاکچین و دفترکل توزیع شده در آینده اقتصاد و بررسی احتمال کاهش هزینه های بانکی با استفاده از این تکنولوژی بود.

 

 

https://coiniran.com/?p=16594
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x