ایستگاه خبر

استاندارد جدید صنعت رمز ارزها در سوئیس منتشر شد

اتحادیه‌ی فناوری و بازارهای سرمایه‌ی سوئیس (CMTA) یک استاندارد جدید صنعتی برای نگهداری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال منتشر کرده است. این استاندارد جدید با هدف روشن کردن تفاوت بین ذخیره‌ی رمز ارزها و دارایی‌های سنتی و ایجاد امنیت اولیه است و الزاماتی عملیاتی برای فعالان این صنعت را نیز به همراه دارد.

CMTA یک انجمن مستقل و غیرانتفاعی‌ست که در سال ۲۰۱۸ در ژنو آغاز به کار کرد. هدف CMTA ترویج تکنولوژی‌های دفترکل توزیع شده همچون بلاک جین و افزایش پذیرش دارایی‌های دیجیتال در بازارهای مالی است. دبیر کل CMTA این سند جدید را نمایانگر اولین گام صنعت مالی سوئیس برای دستیابی به اجماع درمورد استانداردهای مشترک برای نگهداری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال دانست. وی تاکید کرد این امر به ظهور زیرساخت‌های بازار سرمایه‌ی کاملا دیجیتال، از جمله نگهداری یکپارچه و آغاز معاملات ثانویه کمک خواهد کرد.

او در ادامه افزود، ذخیره‌ی دارایی‌های دیجیتال با دارایی‌های سنتی که معمولا از سیستم‌های متمرکز استفاده می‌کنند و به سیستم رمزنگاری متکی نیستند بسیار متفاوت است. در بازار رمز ارزها سرمایه‌گذاران نیاز به زیرساخت‌های با اطمینان بسیار بالا دارند که زیرساخت‌های آنها به خوبی توسعه یافته و در برابر از بین رفتن سرمایه، دزدی و هک مقاوم است.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=38567
دکمه بازگشت به بالا