ایستگاه خبر

هشدار مقامات سوئدی در رابطه با استخراج رمز ارزها

دیده‌بان مالی سوئد اخیراً نامه ای سرگشاده به اتحادیه اروپا منتشر کرده و در مورد مسائل مرتبط با انرژی استخراج رمز ارزها هشدار داده است. به گفته این مقام، استخراج دارایی‌های رمز ارزی باعث انتشار گازهای گلخانه ای زیادی می‌شود.
نامه اریک تدین، مدیر کل دیده‌بان مالی سوئد، و بیورن ریسینگر، مدیر کل آژانس حفاظت از محیط زیست این کشور، نشان می‌دهد که برخی از جنبه‌های استخراج رمز ارزها بسیار مشکل‌ساز هستند.

علاوه بر این، هر دو مقام سوالاتی را در مورد مزایای اجتماعی استخراج رمز ارزها مطرح کردند. در این نامه مثالی از بیت کوین و اتریوم، دو دارایی برتر رمز ارزی جهان از نظر ارزش بازار ارائه شده است. طبق برآورد دانشگاه کمبریج و دیجی اکونومیست، شبکه بیت‌کوین و اتریوم تقریباً دو برابر کل کشور سوئد در یک سال برق مصرف می‌کنند.

در کنار این‌ها، دیجی اکونومیست تخمین می‌زند که دارایی‌های رمز ارزی با ارزش فعلی بازار خود منجر به انتشار ۱۲۰ میلیون تن CO2 در جو در یک سال می‌شوند. برای درک بهتر این عدد، می‌توانیم آن را با انتشار گازهای گلخانه‌ای از پروازهای طولانی مدت مقایسه کنیم. در این نامه آمده است:

استفاده از داده‌های صنعت هوانوردی از محاسبه‌گر انتشار کربن ICAO و افزودن اثر ارتفاع بالا نشان می‌دهد که انتشار گازهای گلخانه‌ای از دو رمز ارز برتر بازار، بیت‌کوین و اتریوم، امروز برابر با انتشار گازهای مشابه ۱۰۰ میلیون پرواز رفت و برگشت بین سوئد و تایلند است.

راه‌حل‌ها

با توجه به جزئیات ذکر شده در نامه، بسیاری از شرکت‌های استخراج رمز ارزها در ماه‌های اخیر در بحبوحه ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین به سوئد نقل مکان کرده‌اند. با در نظرگرفتن این، کشور با برخی مسائل جدی از جمله جهش مصرف برق برای استخراج بیت کوین مواجه است. برای مقابله با این موضوع، مقامات نظارتی سوئد برخی از تغییرات کلیدی سیاست را تشریح کردند.
بین آوریل و آگوست سال جاری، مصرف برق برای استخراج بیت کوین در سوئد چندین صد درصد افزایش یافت و اکنون به ۱ تراوات ساعت در سال می‌رسد. سوئد و سایر کشورها می‌توانند مالیاتی بر تولید بیت کوین که انرژی زیادی دارند، وضع کنند. گزینه دیگر، برقراری ارتباط گسترده تر در مورد مشکلات آب و هوایی مربوط به دارایی‌های رمزنگاری شده است، به این امید که هم تولیدکنندگان و هم سرمایه گذاران خواستار تغییر روش‌های استخراج که به انرژی کمتری نیاز دارند، شود.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم افزار استخراج رمز ارزها (mining) -راهنمای کامل ۲۰۲۰

Source

https://coiniran.com/?p=48489
دکمه بازگشت به بالا