ایستگاه خبر

کارمزد کمتر و معاملات سریع‌تر، محصول مشترک سوشی‌سوآپ و اولانچ!

سوشی‌سوآپ (SushiSwap)، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز بازارگردان‌های خودکار (AMM) از حیث ارزش کل قفل‌شده، امروز اعلام کرد که بر اولانچ نیز در دسترس است و امکان تجارت با کیفیت بالا در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز Avalanche را به کاربران ارائه می‌دهد.

کاربران می‌توانند با کارمزد کمتر و نهایی شدن سریع‌تر تراکنش، معاملات خود را انجام دهند

از زمان راه‌اندازی رابط اولانچ-اتریوم (AEB) در ۸ فوریه ۲۰۲۱، فعالیت‌های قرارداد هوشمند پلتفرم اولانچ رونق گرفته است. حجم معاملات در این پلتفرم با افزایش ۱.۰۵۱ درصدی، به بیش از ۶۲۶۰۰۰، و کیف‌پول‌های منحصر به فرد با افزایش ۱.۷۵۲ درصدی به بالای ۳۹۰۰۰ رسیده‌اند.

اولانچ مقیاس‌بندی و اجرا را همپای بازارهای مالی سنتی برای برنامه‌های DeFi امکان‌پذیر می‌کند. برخلاف سایر پلتفرم‌های بلاکچین، نیازی نیست ساعت‌ها منتظر بمانید تا معامله شما انجام شود—معاملات اولانچ تقریباً بلافاصله تأیید می‌شوند.

کارمزد معاملات نیز تنها کسری از هزینه‌ی معامله است. معامله‌گران و کاربران AMM مانند سوشی‌سوآپ، با این ویژگی‌ها ذخیره سرمایه بیشتری خواهند داشت، همچنین می‌توانند به جای تمرکز بر اجرای معاملات بر استراتژی‌ها تمرکز کنند.

پیشنهاد مطالعه:‌ علت افزایش بازارگردان‌های خودکار (AMMs) چیست؟

به گفته دیفای پلاس، سوشی‌سوآپ که در آگوست سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، با بیش از ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه‌ی موجود در پلتفرم خود، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز در DeFi از حیث TVL (ارزش کل قفل شده) است.

در بدو راه‌اندازی، سوشی‌سوآپ فرصت‌های یونی سوآپ را به عنوان یکی از پیشگامان عرصه‌ی بازارگردان‌های خودکار ارزیابی کرد و به دنبال چندین نقطه بهبود، از جمله حاکمیت جامعه، مشوق‌های نقدینگی بهتر (از طریق تولید محصول) و ویژگی‌های پیشرفته محصول بود.

اولانچ و سوشی‌سوآپ

در زمان نگارش خبر، متوسط ​​هزینه گس مورد نیاز برای معامله اتریوم (که در کمتر از ۲ دقیقه تسویه می‌شود) حدود ۲۰ دلار آمریکاست.

همانطور که در سراسر دوران رونق DeFi مشاهده کرده‌ایم، هزینه‌های گس صدها دلار هزینه‌ی مازاد برای کاربران رقم می‌زند که این هزینه‌ها در زمان ازدحام شبکه بیشتر هم می‌شوند.

اولانچ با کنترل بهتر کارمزد قراردادهای هوشمند این مشکل را حل می‌کند. کارمزد معاملات قرارداد هوشمند فقط کسری از هزینه‌ی کل است (چیزی حدود ۰.۷۰ دلار آمریکا).

در سه هفته‌ی گذشته، ارزش کل قفل‌شده در بازارگردان‌های خودکار مستقر در اولانچ ۱۶۹ درصد رشد کرده و از  ۱۰۲ میلیون دلار به ۲۷۵ میلیون دلار رسیده است. اولانچ هم به یکپارچه‌سازی برنامه‌ها و ابزارهای بیشتر برای کمک به بهبود تجربه‌ی کاربران DeFi ادامه می‌دهد.

اولانچ نقدینگی فوری را با قیمت مشخص در اختیار کاربران و پروژه‌ها قرار می‌دهد. این ویژگی برای پروژه‌هایی که به دنبال مقیاس‌بندی سریع‌اند بسیار مهم است. نقدینگی فوری با قیمت کارآمد امکان ظهور محصولات پیچیده‌تر DeFi را فراهم می‌کند.

با وجود بازارگردان‌های خودکار بیشتری مانند سوشی‌سوآپ که به دنبال بهره‌مندی از عملکرد بالای اولانچ هستند، اکوسیستم گسترده‌تر DeFi به طور فزاینده‌ای مورد توجه قرار خواهد گرفت.

جوزف دلونگ، مدیر ارشد فناوری سوشی‌سوآپ می گوید: «ما مشتاقانه منتظر استقرار سوشی در اولانچ هستیم که گام مهمی در جهت افزایش سطح TVL، نقدینگی و حجم معاملات است.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=44665
دکمه بازگشت به بالا