ایستگاه خبر

sushi.com به مالکیت یک پروژه‌ی دیفای درآمد

Future Fund که یک شرکت سرمایه‌گذاری و کارآفرینی (VC) است، روز گذشته از خرید دامنه‌ی sushi.com برای پروژه‌ی دیفای SushiSwap خبر داد.

Future Fund در پست توییتری خود هدفش را از خرید این دامنه «افزایش زیاد ترافیک اینترنت آن و استفاده از برند تجاری sushi.com برای پروژه‌های جدیدش» ابراز نمود.

این فرصتی بکر برای پلتفرم دیفای SushiSwap است که بر بلاک‌چین اتریوم شکل گرفته است. فعالیت آنلاین این سایت که  بین دامنه‌های sushiswapclassic.org و sushiswap.fi بطور جزئی پراکنده بود اکنون شکلی یکپارچه بخود گرفته است.

سال Oxley

دامنه‌ی sushi.com حکم خوشامدگویی به پروژه‌ی SushiSwap را دارد. دامنه‌ی این سایت توسط GoDaddy درسال ۱۹۹۹ ثبت شد و سپس در ۱۳ فوریه همان سال توسط سرمایه گذار Brent Oxley خریداری گردید.

علی رغم امتناع Future Fund از اعلام قیمت پرداختی برای sushi.com، قیمت ثبت شده برای آن در سایت فروش دامنه‌ی Category Defining هنوز هم به اشتباه ۱.۹ میلیون دلار ثبت شده است.

Sushi به زبان ساده

پلتفرم SushiSwap که شباهت زیادی به Uniswap دارد یک صرافی غیرمتمرکز بر بستر اتریوم است که به افراد امکان معامله‌ی توکن‌های ERC20 را می‌دهد. توکن‌های ERC20 مجموعه استانداردهایی را شامل می‌شود که به توسعه دهندگان امکان ایجاد توکن‌های خود را بر بستر شبکه‌ی اتریوم می‌دهد.

در ۲۸ آگوست سال پیش کد منبع Uniswap توسط یک توسعه دهنده‌ی ناشناس با نام مستعار «Chef Nomi» کپی شد و با یک تغییر کلیدی در آن یعنی افزودن توکن SUSHI و پاداش به هولدرها سرانجام با نام SushiSwap آغاز به کار نمود.

پیشنهاد مطالعه: آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap) + ویدیو

پس از گذشتن تقریبا دو هفته، یعنی در ۵ سپتامبر، Chef Nomi پس از نقد کردن تمام توکن‌های SUSHI خود و بدست آوردن ۱۳ میلیون دلار اتریوم از مالکیت پروژه‌ی خود سرباز زد.

این احتمال می‌رفت که Chef Nomi پروژه‌ی SushiSwap برای همیشه ترک کرده باشد، درنتیجه دارندگان این توکن Sam Bankman-Fried، مدیرعامل صرافی FTX، را بعنوان مسئول انتخاب نمودند.  پیش از آنکه Sam Bankman مدیریت شبکه را به اعضای آن بسپارد توانست تقریباً ۱ میلیارد دلار در قالب سرمایه گذاری به ارزش بازار SushiSwap بیافزاید.

نقشه‌ی راه پیش رو

sushi.com به مالکیت یک پروژه‌ی دیفای درآمد

خریداری دامنه‌ی sushi.com برای پروژه‌ی SushiSwap ابزاری اساسی در جهت دستیابی به اهداف اعلام شده در نقشه‌ی اعلام شده‌ی آن در ابتدای سال خواهد بود. این اهداف قابلیت‌هایی از قبیل همکاری مضاعف با پروتکل‌های دیفای، مدریت کاملا  غیرمتمرکز تا پایان سال و راه اندازی وام اختصاصی SushiSwap به اسم «BentoBox» را بهمراه خواهد داشت.

توکن بومی این پلتفرم دیفای که SUSHI نامیده می‌شود قیمتی معادل ۱۹ دلار دارد که از افزایش ۳۰ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته بهرمند است.

پیشنهاد مطالعه: دیفای (defi) چیست و چه کاربردهایی دارد

Source

https://coiniran.com/?p=43946
دکمه بازگشت به بالا