ایستگاه خبر

صرافی سوشی بازارساز خودکار Trident را در پلیگان راه‌اندازی کرد

صرافی غیرمتمرکز Sushi یک نسخه بتا از بازارساز جدید خودکار (AMM) خود Trident را در پلیگان راه‌اندازی کرده است. سوشی Trident را به عنوان یک چارچوب جدید برای ساخت و استقرارAMM معرفی می‌کند.

در یک پست وبلاگی، روز چهارشنبه، تیم Sushi اعلام کرد نسخه بتای بازارساز جدید خودکارش در پلیگان منتشر شده است.

برخلاف نسخه اول سوشی‌سواپ، Trident به عنوان یک چارچوب تولید برای ساخت و استقرار AMM ها به بازار عرضه می‌شود. به جای مدیریت استخرهای نقدینگی، Trident به کاربران امکان می‌دهد استخرهای خود را شبیه به صرافی غیرمتمرکز رقیب Uniswap ایجاد کنند. علاوه بر این، کاربرانی که از قبل نقدینگی را به استخر نسخه اول در پلیگان ارائه می‌کنند، اکنون می‌توانند موقعیت‌های خود را به Trident منتقل کنند.

Trident همچنین با هدف استانداردسازی روش ایجاد استخرهای نقدینگی با استفاده از رابط IPool جدید خود، که آن را مهمترین چارچوب تولید Trident می‌نامد. در این پست آمده است:

همانطور که استاندارد توکن ERC-20 برای کارآمد شدن انواع توکن مورد نیاز بود، استاندارد IPool نیز برای کارآمدتر کردن انواع استخر مورد نیاز است.

Trident برای اولین بار در ژوئیه ۲۰۲۱ معرفی شد، اما انتشار آن در بحبوحه اختلافات داخلی در تیم توسعه سوشی با چندین تأخیر مواجه شد. هدف پروتکل جدید این است که چندین مورد از محبوب‌ترین برنامه‌های DeFi راه‌اندازی شده در اتریوم را تکرار و آن‌ها را در یک پروتکل واحد ترکیب کند.

Trident ویژگی‌های استخر خود را گسترش می‌دهد تا به کاربران اجازه دهد استخرهای نقدینگی خود را ایجاد کنند و نقدینگی متمرکز ارائه دهند، مشابه تجربه استفاده از نسخه سوم یونی‌سواپ. همچنین، ترایدنت استخرهای ترکیبی را برای بهبود مبادله بین دارایی‌های مشابه مانند استیبل کوین‌ها پیاده سازی خواهد کرد. Trident همچنین با معرفی یک موتور مسیریابی جدید برای سوآپ، قصد دارد هزینه‌های گس مبادلات را کاهش دهد.

راه‌اندازی بتای ترایدنت در پلیگان پایان وعده‌های زمان معرفی این پروژه در سال گذشته نیست. Sushi بیان می‌کند که اقدام فعلی اولین مرحله استقرار را نشان می‌دهد و انواع جدید استخر «به ترتیبی که ممیزی‌ها و منابع موجود آنها را در دسترس قرار می‌دهند» منتشر خواهند شد. علاوه بر استخرهای جدید برنامه‌ریزی‌شده، Sushi همچنین گفته است که کاربران مجاز خواهند بود تا زمانی که ممیزی و بررسی داخلی را پشت سر بگذارند، تمام استخرهای خود را در Trident ایجاد و راه‌اندازی کنند.

مانند تمام پروتکل‌های دیگر در اکوسیستم سوشی، بخشی از هزینه‌های معاملاتی که از طریق Trident ایجاد می‌شود برای دارندگان توکن xSushi ارسال می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap) + ویدیو

 

Source

https://coiniran.com/?p=50287
دکمه بازگشت به بالا