ایستگاه خبر

کمک نقدی برای جبران ضرر یا سرمایه‌گذاری؟

منابع تحقیقاتی گزارش داده‌اند که با پرداخت شدن بخش دیگری از مبالغ کمکی دولت آمریکا به مردم بابت پاندمی کرونا، بیشتر افراد قصد دارند تا بخشی از این پول را صرف خرید سهام و بیت کوین کنند.

این منابع اعلام کرده‌اند که آمریکایی‌ها به احتمال زیاد قصد دارند تا بخشی از این مبلغ 1400 دلاری را صرف خرید بیت کوین و سهام کنند.

دولت آمریکا بودجه‌ای 380 میلیارد دلاری را به افرادی که سالانه درآمدی کمتر از 75 هزار دلار دارند اختصاص داده‌ است.

به عنوان مثال یک زوج جوان با دو فرزند و سطح درآمدی کم، مجموعا از زمان شروع پاندمی کرونا تا کنون طی سه مرحله مبلغ 5600 دلار را دریافت کرده‌اند.

یکی از منابع تحقیقاتی به نام Mizuho Securities اعلام کرده است که هدف تحقیقاتش خانواده‌هایی با حقوق سالانه‌ی کمتر از 150 هزار دلار بوده است. آن‌ها یافته‌اند که 40 درصد از شرکت‌ کنندگان قصد دارند تا پول دریافتی را بر روی سهام و بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

پیشنهاد مطالعه: 10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2021

یک پنجم از این افراد گفتند که 20 درصد از 1400 دلار را بر روی بیت کوین و سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند. 13 درصد هم گفتند که 80 درصد مبلغ را به سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های مختلف اختصاص می‌دهند.

همچنین این مرکز طی یادداشتی گفته: بیت کوین یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای شرکت‌کنندگان است. تقریبا 60 درصد از سرمایه به سمت این ارز می‌رود که در مجموع می‌تواندمبلغ 25 میلیارد دلار را وارد بازار این ارز کند.

این تحقیق در نهایت اعلام کرده است که 40 میلیارد دلار به سمت بازار سهام و بیت کوین سرازیر خواهد شد.

در اولین دوره‌ی تعطیلی‌ها و قرنطینه، دولت آمریکا مبلغ 1200 دلار را در آپریل 2020 به هر فرد اختصاص داد. از آن زمان بیت کوین بیش از 800 درصد رشد داشته است. در مقایسه باید بگوییم که سهام NASDAQ تنها 30 درصد رشد داشته است.

بیت کوین از زمان اجرای طرح کمک‌های نقدی تا کنون بیش از 100 درصد رشد داشته است. آخرین مرحله از کمک‌های نقدی 27 دسامبر واریز شد که 600 دلار بود.

روز یکشنبه نیز بیت کوین به بالای 60 هزار دلار رسید. این مبلغ 1400 دلاری امروز صبح به حساب افراد واریز شد.

source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا