ایستگاه خبر

کمک نقدی برای جبران ضرر یا سرمایه‌گذاری؟

منابع تحقیقاتی گزارش داده‌اند که با پرداخت شدن بخش دیگری از مبالغ کمکی دولت آمریکا به مردم بابت پاندمی کرونا، بیشتر افراد قصد دارند تا بخشی از این پول را صرف خرید سهام و بیت کوین کنند.

این منابع اعلام کرده‌اند که آمریکایی‌ها به احتمال زیاد قصد دارند تا بخشی از این مبلغ ۱۴۰۰ دلاری را صرف خرید بیت کوین و سهام کنند.

دولت آمریکا بودجه‌ای ۳۸۰ میلیارد دلاری را به افرادی که سالانه درآمدی کمتر از ۷۵ هزار دلار دارند اختصاص داده‌ است.

به عنوان مثال یک زوج جوان با دو فرزند و سطح درآمدی کم، مجموعا از زمان شروع پاندمی کرونا تا کنون طی سه مرحله مبلغ ۵۶۰۰ دلار را دریافت کرده‌اند.

یکی از منابع تحقیقاتی به نام Mizuho Securities اعلام کرده است که هدف تحقیقاتش خانواده‌هایی با حقوق سالانه‌ی کمتر از ۱۵۰ هزار دلار بوده است. آن‌ها یافته‌اند که ۴۰ درصد از شرکت‌ کنندگان قصد دارند تا پول دریافتی را بر روی سهام و بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

یک پنجم از این افراد گفتند که ۲۰ درصد از ۱۴۰۰ دلار را بر روی بیت کوین و سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند. ۱۳ درصد هم گفتند که ۸۰ درصد مبلغ را به سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های مختلف اختصاص می‌دهند.

همچنین این مرکز طی یادداشتی گفته: بیت کوین یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای شرکت‌کنندگان است. تقریبا ۶۰ درصد از سرمایه به سمت این ارز می‌رود که در مجموع می‌تواندمبلغ ۲۵ میلیارد دلار را وارد بازار این ارز کند.

این تحقیق در نهایت اعلام کرده است که ۴۰ میلیارد دلار به سمت بازار سهام و بیت کوین سرازیر خواهد شد.

در اولین دوره‌ی تعطیلی‌ها و قرنطینه، دولت آمریکا مبلغ ۱۲۰۰ دلار را در آپریل ۲۰۲۰ به هر فرد اختصاص داد. از آن زمان بیت کوین بیش از ۸۰۰ درصد رشد داشته است. در مقایسه باید بگوییم که سهام NASDAQ تنها ۳۰ درصد رشد داشته است.

بیت کوین از زمان اجرای طرح کمک‌های نقدی تا کنون بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است. آخرین مرحله از کمک‌های نقدی ۲۷ دسامبر واریز شد که ۶۰۰ دلار بود.

روز یکشنبه نیز بیت کوین به بالای ۶۰ هزار دلار رسید. این مبلغ ۱۴۰۰ دلاری امروز صبح به حساب افراد واریز شد.

source

https://coiniran.com/?p=44712
دکمه بازگشت به بالا