ایستگاه خبر

یک‌چهارم سرمایه گذاران آمریکایی مالک رمز ارز هستند

نظرسنجی جدیدی که در حوزه‌ی رمزنگاری صورت گرفته است نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اکثر رمز ارزها را یک سرمایه گذاری مطمئن قلمداد می‌کنند. علاوه بر این یک‌چهارم این افراد هم اکنون مالک نوعی رمز ارز هستند و ۲۷٪ دیگر از قصد خود برای سرمایه گذاری در سال آینده خبر دادند.

این نظرسنجی در فوریه‌ی امسال بر ۳۰ هزار نفر از افراد بالای ۱۸ توسط پلتفرم تحقیقاتی Piplsay صورت گرفت. نتایج بدست آمده با دیگر تحقیقات اخیر موازی بوده است.

پیشنهاد مطالعه: راه‌‌اندازی انجمن توسعه قرارداد هوشمند توسط زنان توانمند ایرانی

تحقیقات مشابه

غول سرمایه گذاری دیجیتال دنیا یعنی شرکت Grayscale، در اکتبر گذشته اعلام نمود که ۵۵٪ از سرمایه گذاران آمریکایی به خرید یکی از انواع رمز ارزها علامند هستند. در نظرسنجی دیگری که از جانب شرکت Bitwise در ژانویه صورت گرفت  مشخص شد ۲۴٪ از مشاوران مالی هم اکنون مالک بیت‌کوین یا نوع دیگری از رمز ارزها هستند. گفتنی است که شرکت Grayscale از زیرمجموعه‌های صرافی و شرکت رمزنگاری CoinDesk می‌باشد.

جهش بی سابقه‌ی بیت‌کوین آن را در فهرست برترین دارایی‌های سال و دهه‌ی پیشین قرار داده است. این عملکرد مطلوب توجه اشخاص بزرگ و سازمانی از جمله MassMutual ،BlackRock، MicroStrategy و Tesla را به خود معطوف ساخته است. با این حال گروهی معتقدند این رشد قیمت با سود خرده فروشی تناسب ندارد.

ترند و میزان جستجوی کلید واژه‌ی «بیت‌کوین» در گوگل هنوز به رکورد پیشین خود در سال ۲۰۱۷ که نمانگر میل مردم به این رمز ارز بود نرسیده است.

نظرسنجی: یک‌چهارم سرمایه گذاران آمریکایی مالک رمز ارز هستند

نگاهی به نتایج

نظرسنجی انجام شده توسط شرکت Piplsay مشخص نمود که ۴۱٪ از شرکت کنندگان بر این باورند که بازارهای بورس و رمز ارزها از میزان ریسک و ناپایداری یکسانی برخوردارند. نگرانی افرادی که معتقدند رمز ارزها سرمایه گذاری امنی محسوب نمی‌شود مواردی از قبیل هک یا کلاهبرداری، عدم نظارت و قوانین و نوسانات بالا را به ترتیب با فراوانی ۲۷%، ۲۲% و ۲۰% شامل می‌شود.

نتایج پاسخ به یک سوال جداگانه حاکی از آن است که ۳۰٪ از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار داشتند که درکی از دنیای رمز ارزها ندارند، این درحالی است که ۱۳٪ از آنها گفتند تا اکنون واژه‌ی رمز ارز به گوششان نخورده است.

جالب است که هیچ یک از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اشاره ای به عبارت «هنوز برای رمز ارزها زود است» نداشته اند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=43971
دکمه بازگشت به بالا