ایستگاه خبر

نظرسنجی PlanB: تنها ۲۴ درصد از کاربران معتقدند که قیمت بیت‌کوین در پایان سال ۲۰۲۲ کمتر از ۵۰ هزار دلار خواهد بود!

براساس نظرسنجی جدید PlanB، تحلیل‌گر معروف و سازنده‌ی مدل انباشت بر جریان (S2F)، کمتر از ۲۴ درصد از پاسخ‌دهندگان معتقدند که قیمت بیت‌کوین طی ۱۲ ماه آینده زیر ۵۰ هزار دلار خواهد بود. باآنکه بیت‌کوین موفق به رشد ۶۰ درصدی در سال ۲۰۲۱ بود، اما عدم راه‌یابی آن به قلمروی قیمتی شش رقمی موجب ناامیدی نسبی جامعه‌ی کاربری شده است. ناگفته نماند که این رمز ارز در دو ماه آخر سال میلادی گذشته تا ۳۰ درصد افت قیمتی داشته است.

طبق نظرسنجی صورت‌گرفته از سوی PlanB، تقریبا ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که ارزش این دارایی دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۲ بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود.

آیا ارزش بیت‌کوین بیش در سال آینده بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود؟

پیش از آنکه به بررسی نظرسنجی فوق بپردازیم لازم است بدانیم که پیش‌بینی‌ها و مطالعاتی این چنینی براساس احساسات بازار شکل گرفته و ممکن است به‌شدت تغییر نمایند. برای نمونه در یک نظرسنجی مشابه در سپتامبر ۲۰۲۰ و هنگامی که قیمت بیت‌کوین موفق به عبور از مقاومت ۱۰ هزار دلاری شده بود، اکثر کاربران معتقد بودند که این رقم در سال ۲۰۲۱ قادر به شکستن خط ۵۵ هزار دلاری نخواهد بود، اما شواهد خلاف این موضوع را ثابت کرد.

در ماه مارس سال گذشته‌ی میلادی، قیمت بیت‌کوین تا ۵۵ هزار دلار افزایش یافت و احساسات مثبت کاربران رشد آن را تا بیش از ۱۰۰ هزار دلار نیز پیش‌بینی کرد که چنین اتفاقی رخ نداد. در شرایط فعلی حس بازار عمدتا خرسی است و شاخص ترس و طمع نشانگر ترسِ حداکثری است. دلیل این امر نزول ۳۰ درصدی بیت‌کوین از اوج ۶۹ هزار دلاری خود در اواسط ماه نوامبر است.

نظرسنجی PlanB: تنها 24 درصد از کاربران معتقدند که قیمت بیت‌کوین در پایان سال 2022 کمتر از 50 هزار دلار خواهد بود!

درنتیجه در جدیدترین نظرسنجی صورت گرفته ۲۴ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که قیمت بیت‌کوین کمتر از ۵۰ هزار دلار خواهد ماند و ۳۱.۱ درصد نیز باز‌ه‌ی قیمتی ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلاری را برای آن محتمل می‌دانند.

اکثر پاسخ‌های دریافت شده حاکی از باور کاربران برای داشتن یک محدوده‌ی قیمتی ۶ رقمی ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلاری برای بیت‌کوین است. تنها ۱۲.۶ درصد از پاسخ‌دهندگان به افزایش قیمتی بیش از ۲۰۰ هزار دلاری بیت‌کوین رای مثبت داده‌اند.

نظرسنجی PlanB: تنها 24 درصد از کاربران معتقدند که قیمت بیت‌کوین در پایان سال 2022 کمتر از 50 هزار دلار خواهد بود!

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

Source

https://coiniran.com/?p=49091
دکمه بازگشت به بالا