ایستگاه خبر

معاملاتی با ارزش ۲۹۹ میلیون دلار در طرح آزمایشی یوآن دیجیتال

رئیس بانک خلق چین طرح آزمایشی یوآن دیجیتال را در کنفرانس هفته فینتک هنگ کنگ ستایش کرد. آن چنان که توسط بلومبرگ گزارش شده است، یی گانگ گفت این برنامه آزمایشی، که چندین شهر چین را در سال جاری انجام داده، موفقیت آمیز بوده است.

یی گفت، بیش از ۴ میلیون معامله در مجموع بیش از ۲ میلیارد یوان (۲۹۹ میلیون دلار) در دوره طرح آزمایشی یوآن دیجیتال انجام شده است.
وی توضیح داد، خدمات مالی در مناطق دورافتاده با استفاده از فناوری‌های جدید تقویت شده است، از جمله وام‌های خرد و مدیریت ریسک که چگونگی گسترش ارز دیجیتال در چین را بررسی می‌کند.

او افزود، بحران COVID-19 همچنین نیاز به بانکداری غیرحضوری را تسریع کرده و چالش‌هایی را برای بانک‌های مرکزی ایجاد کرده است که بدنبال تعادل بین نیازهای مصرف‌کننده و امنیت هستند.

یی در یک پنل مجازی با مدیر کل در بانک تسویه حساب‌های بین المللی آگوستین کارستنز و رئیس کل بانک مرکزی هلند Klass Knot گفت، حفاظت از اطلاعات خصوصی مصرف‌کنندگان چالش برانگیز است.

به گزارش رویترز روز دوشنبه، یی احتمال اجرای قریب‌الوقوع را کمرنگ دانسته و گفته است: پروژه یوآن دیجیتال هنوز در مراحل اولیه است و چین هنوز باید چارچوب قانونی نسبتاً پیچیده و نسبتاً کاملی ایجاد کند ، خصوصاً در مورد شفافیت این ارز دیجیتال.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41814
دکمه بازگشت به بالا