ایستگاه خبر

شرکت StrongBlock سه هزار و پانصد گره جدید اتریوم ایجاد کرده است!

شرکت StrongBlock «گره‌ها چونان خدمات» (NaaS) را به کار گرفته است که به هر کسی اجازه می‌دهد بدون دانش فنی، یک گره کامل اتریوم را در عرض چند ثانیه تنظیم کند. در دسامبر، این شرکت ۳۵۰۰ گره اتریوم ایجاد کرد. این بدان معناست که آنها در مسیر دو برابر کردن گره‌های اتریوم موجود فقط در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ هستند.

در حال حاضر، بدون انگیزه‌ای برای نگهداری گره‌ها، مسائل مختلفی به وجود می‌آید که به بلاکچین که این گره‌ها بخشی جدایی‌ناپذیر از زیرساخت‌های آن هستند، آسیب می‌زند. نرم‌افزار گره می‌تواند قدیمی باشد، نگهداری تاریخچه بلاکچین ممکن است ناقص باشد و گره می‌تواند به طور متناوب آفلاین شود. و هیچ پاداش مالی وجود ندارد که بتواند گره را برای رفع این مشکلات تشویق کند.

StrongBlock در ازای عملکرد صحیح گره، هر روز به گره‌ها با توکن‌های STRONG پاداش می‌دهد و در حال حاضر بخش قابل توجهی از همه گره‌های فعال در بلاکچین اتریوم مشمول این پاداش‌اند.

|| بیشتر بخوانید: تفاوت بین Full Node (گره کامل) با Miner (استخراج کننده) چیست؟ ||

در حال حاضر، StrongBlock فقط به گره‌های Ethereum 1.0 پاداش می‌دهد، اما واجد شرایط بودن برای Ethereum 2.0 و سایر بلاکچین‌ها در آینده اعمال می‌شود.

گره‌ها چونان خدمات
وقتی پروتکل StrongBlock در ابتدا راه‌اندازی شد، تعداد قابل توجهی از گره‌های موجود برای استفاده از این سرویس ثبت نام کردند. StrongBlock این سرویس را «گره های خود را بیاورید» (ByoN) نامید. با این حال، ایجاد گره خود می‌تواند یک تجارت پیچیده باشد و این سرویس باعث رشک کسانی بود که تخصص فنی برای ایجاد گره برای خود ندارند.

بنابراین، StrongBlock سرویس NaaS را معرفی کرد، که در آن افرادی که هیچ تخصصی نداشتند قادر بود فقط با تهیه یک نام و توصیف گره، گره خود را ایجاد کنند. علاوه بر این، پرداخت ۱۰ STRONG  به StrongBlock برای میزبانی و نگهداری گره از طرف آنها مورد نیاز است.

۱۰ STRONG به روش زیر توزیع می‌شود:

۱۰٪ سوخته خواهد شد

۱۰ درصد برای پاداش‌های استخرهای STRONG-ETH و LINK-STRONG تعلق می‌گیرد

۲۰٪ برای دریافت پاداش به StrongPool تعلق می‌گیرد

۶۰٪ STRONG برای پاداش گره استفاده می‌شود

پاداش
هدف گره‌های موجود در زنجیره بلوک انتقال و ذخیره داده‌های غیرمتمرکز است. برای محافظت از یکپارچگی بلاکچین، گره لازم است، بنابراین StrongBlock به همه گره‌های ByoN و NaaS روزانه پاداش می دهد.

پاداش استخراج بیشتر از طریق مشارکت در گره‌ها و همچنین از پاداش STRONG موجود در کیف پول جامعه StrongBlock حاصل می‌شود. پاداش را می‌توان به محض نهایی شدن بلوک اتریوم مطالبه کرد ، بنابراین منجر به کاهش قابل توجه هزینه‌های گس می‌شود.

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=43286
دکمه بازگشت به بالا