ایستگاه خبر

Storj از سرویس ذخیره‌سازی ابری مبتنی بر بلاک چین خود رونمایی کرد

Storj Labs، ارائه دهنده‌ی خدمات ذخیره‌سازی از سرویس ابری مبتنی بر بلاک چین خودبرای افزایش امنیت، حفظ حریم خصوصی و کاهش هزینه‌ها رونمایی کرد. اکنون کاربران قادرند داده‌هایشان را به این سیستم منتقل کنند و روی سرویس اطلاعات ابری غیرمتمرکز Tardigrade نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنند. این شبکه‌ی مبنع باز در حال حاضر ۱۹ پتابایت (معادل ۱۹ میلیون گیگابایت) ظرفیت در دسترس دارد و توسط هزاران نود در سراسر جهان میزبانی می‌شود.

این پلتفرم در زمان نگارش این خبر حدود ۳ هزار کاربر دارد. هر فایلی که بارگزاری می‌شود رمزگذاری شده و به ۸۰ قسمت تقسیم و میان نودهای مختلف پخش می‌شود. برای کاهش خطر قطع برق یا خاموش شدن یک نود، کاربران تنها با ۲۹ قطعه می‌توانند فایل را بازسازی کنند. این شرکت ادعا می‌کند قیمت خدماتش تقریبا نصف قیمت خدمات وب سرویس آمازون (AWS) است. همچنین، محدودیتی برای کاربران در استفاده از این فضا وجود ندارد.

Storj در آتلانتا و با سه میلیون دلار بودجه‌ی بذری از طرف سرمایه‌گذار خطرپذیر گوگل، سرمایه‌گذار خطرپذیر Qualcomm و Techstars در سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرد. پلتفرم Tardigrade طوری طراحی شده تا با پروتکل Amazon S3 که برای توسعه‌دهندگان آشناست، سازگار باشد. توسعه دهندگان همچنین می‌توانند از زبان‌های پایتون، گو و اندروید برای ساخت راه‌حل‌های ساختمان ذخیره‌سازی در Tardigrade استفاده کنند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37681
دکمه بازگشت به بالا