ایستگاه خبر

مدل انباشت بر جریان (S2F) همچنان قیمت بیت‌کوین را 135 هزار دلار پیش‌بینی می‌کند!

مدل انباشت بر جریان یا S2F از محبوب‌ترین مدل‌های پیش‌بینی قیمتی بیت‌کوین است که توسط فردی با نام مستعار PlanB طراحی شده است. این مدل تاکنون توانسته است در تخمین رفتار قیمتی این دارایی دیجیتال بسیار دقیق عمل نماید.

طراح این مدل گفته است که قیمت بیت‌کوین در هر میان-دوره باید حدود 100 هزار دلار باشد. این دوره‌ها بین هاوینگ رخ می‌دهند که آخرین آنها در ماه می 2020 و دوره‌ی بعدی در می 2024 یعنی 900 روز دیگر رخ می‌دهد. وی با اشاره به اینکه قیمت این دارایی هم‌اکنون باید بیش از میانگین تعیین شده باشد، قیمت هرواحد بیت‌کوین را تا اواخر امسال حدود 135 هزار دلار پیش‌بینی نمود.

مدل انباشت بر جریان (S2F) همچنان قیمت بیت‌کوین را 135 هزار دلار پیش‌بینی می‌کند!

پیش‌بینی‌ جسورانه‌ی PlanB

مدل انباشت بر جریان که نخستین بار در سال 2019 منتشر شد برپایه‌ی ارتباط بین مقدار عرضه و مقدار دردسترس یک محصول استوار است، به‌عبارتی ارزش بیت‌کوین را براساس کمیابی آن برآورد می‌نماید.

PlanB درخصوص قیمت هر بیت‌کوین در پایان ماه نوامبر پیش‌تر رقم 98 هزار دلار را پیش‌بینی کرده بود و در مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت:

«دور از انتظار است اگر قیمت این دارایی در پایان نوامبر با 5% اختلاف معادل 98 هزار دلار نباشد.»

باتوجه به قیمت فعلی بیت‌کوین، این دارایی برای رسیدن به سطح قیمتی 135 هزار دلاری نیازمند یک جهش 107 درصدی است. این تحلیلگر در ماه آگوست مدعی شد که بیت‌کوین وارد فاز دوم بازار گاوی خود شده است، که باتوجه به رفتار قیمتی 7 ماهه‌ی آن تاکنون پیش‌بینی دقیقی بوده است. Adam Back، از دیگر تحلیلگران رمزنگاری، نیز در همان ماه ارزش بیت‌کوین را تا کریسمس حدود 100 دلار تخمین زد. درحال حاضر دقت ضریب محاسبه‌ی مدل S2F نسبت به سطح 98 هزار دلاری دارای اختلافی معادل منفی 0.41 است.

پیشنهاد مطالعه: مارکت اوردر (Market Order) یا سفارش بازار در ارز دیجیتال چیست؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا