ایستگاه خبر

مدل انباشت بر جریان (S2F) همچنان قیمت بیت‌کوین را ۱۳۵ هزار دلار پیش‌بینی می‌کند!

مدل انباشت بر جریان یا S2F از محبوب‌ترین مدل‌های پیش‌بینی قیمتی بیت‌کوین است که توسط فردی با نام مستعار PlanB طراحی شده است. این مدل تاکنون توانسته است در تخمین رفتار قیمتی این دارایی دیجیتال بسیار دقیق عمل نماید.

طراح این مدل گفته است که قیمت بیت‌کوین در هر میان-دوره باید حدود ۱۰۰ هزار دلار باشد. این دوره‌ها بین هاوینگ رخ می‌دهند که آخرین آنها در ماه می ۲۰۲۰ و دوره‌ی بعدی در می ۲۰۲۴ یعنی ۹۰۰ روز دیگر رخ می‌دهد. وی با اشاره به اینکه قیمت این دارایی هم‌اکنون باید بیش از میانگین تعیین شده باشد، قیمت هرواحد بیت‌کوین را تا اواخر امسال حدود ۱۳۵ هزار دلار پیش‌بینی نمود.

مدل انباشت بر جریان (S2F) همچنان قیمت بیت‌کوین را 135 هزار دلار پیش‌بینی می‌کند!

پیش‌بینی‌ جسورانه‌ی PlanB

مدل انباشت بر جریان که نخستین بار در سال ۲۰۱۹ منتشر شد برپایه‌ی ارتباط بین مقدار عرضه و مقدار دردسترس یک محصول استوار است، به‌عبارتی ارزش بیت‌کوین را براساس کمیابی آن برآورد می‌نماید.

PlanB درخصوص قیمت هر بیت‌کوین در پایان ماه نوامبر پیش‌تر رقم ۹۸ هزار دلار را پیش‌بینی کرده بود و در مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت:

«دور از انتظار است اگر قیمت این دارایی در پایان نوامبر با ۵% اختلاف معادل ۹۸ هزار دلار نباشد.»

باتوجه به قیمت فعلی بیت‌کوین، این دارایی برای رسیدن به سطح قیمتی ۱۳۵ هزار دلاری نیازمند یک جهش ۱۰۷ درصدی است. این تحلیلگر در ماه آگوست مدعی شد که بیت‌کوین وارد فاز دوم بازار گاوی خود شده است، که باتوجه به رفتار قیمتی ۷ ماهه‌ی آن تاکنون پیش‌بینی دقیقی بوده است. Adam Back، از دیگر تحلیلگران رمزنگاری، نیز در همان ماه ارزش بیت‌کوین را تا کریسمس حدود ۱۰۰ دلار تخمین زد. درحال حاضر دقت ضریب محاسبه‌ی مدل S2F نسبت به سطح ۹۸ هزار دلاری دارای اختلافی معادل منفی ۰.۴۱ است.

پیشنهاد مطالعه: مارکت اوردر (Market Order) یا سفارش بازار در ارز دیجیتال چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=48283
دکمه بازگشت به بالا