ایستگاه خبر

هم‌بنیان‌گذار اپل بیت‌کوین را ریاضیات خالص خواند

استیو وازنیک، هم‌بنیان‌گذار اپل و شرکت سرمایه‌گذاری Unicorn Hunters، در مصاحبه‌ی اخیر خود با بیان اینکه بیت‌کوین ریاضیات خالص است، حمایت قاطع خود را از این رمز ارز اعلام کرد.

بیت‌کوین بی‌همتا است

وازنیک در مصاحبه‌ی خود با Yahoo Finance بیان داشت:

«دولت هرگز نتوانسته است دلار آمریکا را مانند بیت‌کوین به پایداری برساند، زیرا هرلحظه می‌تواند دلارهای جدیدی تولید کرده و یا به‌امانت بگیرد. بیت‌کوین ریاضیات محض یا به‌عبارتی دیگر خلوص ریاضیات است. هرگز نمی‌توان بیت‌کوین دیگری تولید نمود.»

وی با مقایسه‌ی این دو دارایی، سیستم صدور دلار آمریکا را تصنعی دانسته و از علاقه‌ی خود به هماهنگی، علم، منطق و ماهیت برنامه‌نویسی شده و کامپیوتری موجود در بیت‌کوین، سخن گفت.

وی افزود:

«در اقتصاد تورمی منزل شما طی ۴۰ سال ۱۰ برابر گران‌تر خواهد شد، شاید شما خود را یک سرمایه‌گذار باهوش بدانید اما درواقع شما تنها مالک یک منزل قدیمی هستید. زمانی این منزل جدید و نوساز بوده است، با این‌وجود دولت می‌گوید که ۹۰ درصد ارزش این منزل به درآمدی که شما از راه آن به‌دست آورده‌اید مربوط می‌گردد و اقدام به اخذ مالیات از شما خواهد کرد. درنهایت این دولت است که از مالیات دوران تورم ثروتمند می‌گردد.»

اشاره به تمرکززدایی

وازنیک با تاکیید بر تمرکززدایی بسیار زیاد بیت‌کوین مدعی شد که کنترل این رمز ارز دراختیار یک شخص خاص نیست. این ویژگی موجب آن شده است تا دولت آمریکا از پیش‌بینی رفتار قیمتی آن عاجز باشد و نتواند تا مانند دلار به‌دلخواه خود قوانین نظارتی جدیدی برای کنترل و سودآوری از آن وضع نماید. وی بیان داشت:

«ما حتی از هویت سازنده‌ی بیت‌کوین مطلع نیستیم، این دارایی در کنترل یک شرکت نبوده و  ریاضیات خالص (مانند الگوهای طبیعی) است. من همواره به طبیعت بیشتر از انسان‌ها معتقد بوده‌ام.»

وازنیک در ادامه به ابهامات موجود درخصوص حریم‌شخصی بیت‌کوین اشاره داشت و این سطح از ناشناس بودن را مطلوب ندانست. وی مدعی شد که افراد باید بتوانند همزمان حریم‌شخصی خود را حفظ نموده و تراکنش‌هایی که توسط آنان انجام شده را اثبات نمایند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۴ آبان): قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد؟

Source

https://coiniran.com/?p=48098
دکمه بازگشت به بالا