ایستگاه خبر

همکاری استلار با مانی‌گرام برای اضافه کردن قراردادهای هوشمند

در حالی که بسیاری ممکن است XLM استلار را به عنوان رقیب XRP ریپل تصور کنند، اما پویایی بسیار بیشتری وجود دارد زیرا این دو ارز دیجیتال مدل‌های عملیاتی بسیار متفاوتی دارند. آخرین گزارش‌های مربوط به استلار برای اثبات این نکته مفید است.

یکی از اخباری که توجه نه تنها سرمایه‌گذاران، بلکه سهامداران فین‌تک را نیز به خود جلب کرد، این است که بنیاد توسعه استلار اعلام کرد قراردادهای هوشمند امسال در شبکه XLM شروع به کار خواهند کرد.

قراردادهای هوشمند در حال آمدن به استلار هستند.

— Stellar (@StellarOrg) 25 ژانویه ۲۰۲۲

در مورد به‌روزرسانی‌های DeFi، معاون استراتژی فناوری استلار، تومر ولر، گفت مانی‌گرام (MoneyGram) اکنون بخشی از پروژه پشتیبانی از تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد در حدود ۳۰۰۰۰۰ مکان بین‌المللی است.

با این حال، یکی از موارد استفاده که در آن قراردادهای هوشمند و حواله‌های بین‌المللی با هم جمع می‌شوند، بازارساز خودکار (AMM) است. بازارساز خودکار به پروتکلی اشاره دارد که بدون نیاز به یک مرجع متمرکز اجازه می‌دهد تجارت در یک DEX انجام شود.

استلار در نقشه راه سال ۲۰۲۲ تأکید کرد روی دستیابی به مقیاس‌پذیری شبکه کار خواهد کرد. اهداف دیگر شامل تقویت تعامل، نوآوری و تنوع است.

در زمان انتشار، رتبه بازار XLM 30 بود و قیمت این سکه، پس از کاهش ۳.۲۱ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، در حدود ۰.۱۹۳۸ دلار در حال تغییر بود. علاوه بر این، در هفت روز گذشته، ارزش XLM 21.80 درصد کاهش یافته است. این مورد در اکثر ۲۵ رمزارز برتر در آن زمان بوده است.

همچنین در مورد اقدامات احتمالی استلار به فضای CBDC، مانند ریپل که با بوتان و پالائو شریک شده است، هیاهوی زیادی وجود دارد. در حالی که Stellar یک نام شناخته شده در فضای فین تک اوکراین است، یی اشاره کرد که پروژه hryvnia الکترونیکی یک CBDC نیست زیرا پول الکترونیکی به صورت خصوصی صادر خواهد شد.

با این حال، سخنگوی SDF اضافه کرد که مذاکرات در مورد مشارکت بالقوه CBDC در حال انجام است.

 

پیشنهاد مطالعه: استلار چیست

 

Source

https://coiniran.com/?p=49503
دکمه بازگشت به بالا