ایستگاه خبر

جنجال در شبکه استیم! حق با کدام گروه است؟!

جنجال بر سر نحوه اداره شبکه استیم توسط جاستین سان در حال بالا گرفتن است. این شبکه می‌خواهد معادل  ۵ میلیون دلار دیگر از توکن‌های خود که توسط شاهدین و سهامداران مخالف نگهداری می‌شود را فریز کند.

اعتباردهندگان شبکه که در بلاک‌چین استیم شاهدین نامیده می‌شوند، با همکاری جاستین سان فریز ۲۳.۶ میلیون دلاری توکن‌های شبکه را تحریم کرده اند. با این اتهام که دارندگان این حسابها تهدیدی برای شبکه به حساب می‌آیند.

اگرچه منتقدین ادعا می‌کنند که هاردفورک اخیر شبکه استیم کاربرانی که با قدرت گیری جاستین سان مخلف هستند و از هاردفورک هایو Hive در ماه مارس حمایت می‌کنند را تنبیه می‌کند.

کد طراحی شده برای هاردفورک اخیر شامل مشخصات ۶۴ کاربر است که قرار است حساب‌ها و موجودی آنها در آپگرید اخیر فریز شود. این کاربران متهم هستند که با شایعه پراکنی، پخش اطلاعات نامناسب و تهدید به قتل در حال آزار اعضای جامعه استیم هستند.

یکی از افرادی که در لیست تحریم شوندگان قرار دارد، با نام توئیتری ‘pharesim2 معتقد است که شاهدین بدون اثبات هیچکدام از ادعاهای خود آنها را مدام متهم میکنند. او افزود که ارزش موجودی او در شبکه بالغ بر ۸۰ هزار یورو است.

افراد قرار داده شده در لیست تحریمی از کاربران جامعه رمز ارزها درخواست کرده اند که با ارسال درخواست به صرافی‌ها از پذیرش هاردفورک جدید توسط آنها جلوگیری کنند. آنها معتقدند این تهدیدی برای آزادی در فضای بلاک چین است.

ویتالیک در این باره در توئیتر نوشت:

در این لحظه نباید همه کاربران شبکه به به هاردفورک هایو Hive  منتقل شوند؟

سان نیز در پاسخ نوشت:

آیا در این لحظه کاربران اتریوم نباید به ترون نقل مکان کنند!

https://coiniran.com/?p=38966
دکمه بازگشت به بالا