ایستگاه خبر

جامعه‌ی استیم برای رهایی از تمرکزگرایی فورک می‌زند

انجمن استیم (Steem) در پی تنش‌های بوجود آمده با جاستین سان اعلام کرد قصد دارد پلتفرم جدیدی ایجاد کند. این پلتفرم جدید با نام Hive فردا، ۲۰ مارس راه‌اندازی می‌شود. پلتفرم جدید در ابتدا به عنوان انشعابی بلاک چین استیم با کپی دقیق کد ولی بدون کپی وضعیت فعلی آن راه‌اندازی می‌شود.

کاربران استیم بصورت یک به یک توکن‌های خود را از شبکه‌ی استیم در شبکه‌ی Hive بصورت ایردراپ دریافت می‌کنند. این فرایند از ساعت ۱۰ صبح به وقت EST در تاریخ ۲۰ مارس آغاز می‌شود. شایان توجه است که این ایردراپ شامل توکن‌های شرکتی استیم موسوم به «ninja-mine» که بخشی از ۷۴ میلیون توکن استیم به ارزش ۹.۲۵ میلیون دلار و بیش از ۲۰ درصد از ۴۶ میلیون دلار سرمایه بازار این توکن را تشکیل می‌دهد، نمی‌شود.

این ایردراپ وجوه دیگر را شامل نمی‌شود و بالانس صرافی‌ها بطور خودکار کپی نخواهد شد. صرافی‌ها باید با تیم Hive ارتباط برقرار کنند تا وجوه مشتریانشان به بلاک چین جدید منتقل شود.

انشعاب پیشین جامعه که قدرت سهام جامعه را حذف کرده بود موجب ایجاد یک بخران حاکمیتی در استیم شد. با این انشعاب بلاک چین استیم به کار خود ادامه خواه داد هرچند احتمالا کاربر زیادی از دست بدهد و قیمت آن افت کند. خرید سهم شرکت Steemit توسط بنیاد ترون بار سنگینی بر دوش جامعه استیم گذاشت و این شبه را به صورت تمرکزگرایی پیش برد. این مساله موجب شد کاربران را به فکر انشعاب از استیم و ایجاد شبکه‌ای مستقل انداخت.

انتشار این خبر موجب رشد حدود ۱۹۰ درصدی قیمت STEEM در بازار و در زمان نگارش این خبر شد.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37670
دکمه بازگشت به بالا