ایستگاه خبر

بازی‌های مبتنی بر NFT و کریپتو از سوی Steam ممنوع شدند!

بروزرسانی جدید پلتفرم بازی‌های ویدئویی Steam خبر از ممنوعیت عناوینی می‌دهد که از فناوری بلاک‌چین و NFTها استفاده می‌کنند. قوانین و راهکارهای Steam مشخص‌کننده‌ی بازی‌هایی است که حق انتشار بر این پلتفرم را ندارند. طبق این قوانین درحال حاضر «اپلیکیشن‌هایی که برپایه‌ی فناوری بلاک‌چین توسعه‌ یافته‌اند و اقدام به صدور یا تبادل رمز ارزها یا NFTها می‌کنند» از انتشار منع شده‌اند.

مخالفت Steam با فناوری بلاک‌چین

باوجود اینکه این قوانین جدید از حدود یک هفته‌ی پیش اجرایی شده‌اند، این ممنوعیت به‌تازگی و توسط یکی از توسعه‌دهندگان مستقل شناسایی و اطلاع‌رسانی شده است. این توسعه‌دهنده که SpacePirate نام دارد اظهار داشت که Steam تمام بازی‌های بلاک‌چین ازجمله پروژه‌ی شخصی وی را نیز از پلتفرم خویش حذف خواهد کرد. Age of Rust نام پروژ‌ه‌ی وی است که از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بلاک‌چین Enjin برای آیتم‌های بازی استفاده می‌کند.

وی در ادامه گفت:

«ما درحال مکاتبات سازنده‌ای با Stream بودیم اما درنهایت عدم پشتیبانی این پلتفرم از NFTها موجب شکست پروژه‌ی مذکور شد.»

دلیل مخالفت Steam با صنعت رمزنگاری چیست؟

علی‌رغم سکوت Steam درقبال موضع‌گیری اخیر خود، SpacePirate معتقد است که ممنوعیت بازی‌های مبتنی بر NFT به‌خاطر مخالفت گسترده‌ی این پلتفرم با آیتم‌هایی است که در دنیای واقعی از ارزش فروش برخوردار باشند.

با این‌حال Steam امکان خرید و فروش آیتم‌ها را با ارزهای رایج فراهم آورده و دارای بازاری انحصاری برای تبادل بین بازیکنان است. گمان می‌رود که قوانین جدید ضد بلاک‌چینی Steam برای حفاظت سیستم تراکنش‌های بومی خود باشد.

پلتفرم Steam با دراختیار داشتن حدود ۷۵ درصد از سهم بازار، بزرگترین توزیع‌کننده‌ی بازی‌های ویدئویی برای کامپیوترهای شخصی (PC) محسوب می‌گردد. تصمیم اخیر این پلتفرم برای ممنوعیت فناوری بلاک‌چین، میدان را برای رقابت دراختیار سایر رقبا همچون Epic Games و Ubisoft قرار می‌دهد که اخیرا به استفاده از راهکارهای بلاک‌چین روی آورده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=47924
دکمه بازگشت به بالا