ایستگاه خبر

بانک Starling انگلستان تمام پرداخت‌های مربوط به صرافی‌های رمز ارز را متوقف می‌کند

بانک دیجیتال Starling انگلستان تمامی پرداخت‌های خود را به درگاه‌های مربوط به صرافی‌های کریپتو متوقف نمود. بانک Starling دلیل این اقدام خود را نگرانی‌های موجود در قبال جرائم مالی کریپتو عنوان نموده است.

نماینده‌ی این بانک مدعی شد این تصمیم مقطعی بوده اما اتخاذ آن برای حفظ امنیت مشتریان حیاتی است. وی در ادامه افزود:

«این نگرانی تنها مخصوص بانک ما نبوده و نیازمند توجه سایر بانک‌‌ها نیز می‌باشد. ما پیشاپیش از اختلال پیش‌آمده در خدمات خود عذرخواهی می‌کنیم، با بررسی‌های آتی درگاه‌های پرداخت صرافی‌ها انتظار می‌رود این تصمیم مورد تجدیدنطر واقع گردد.»

این درحالی است که بانک همتای Starling یعنی Barclays مدعی شد همچنان به مشتریان خود خدمات مربوط به تجارت رمز ارز را ارائه می‌دهد.

بانک Starling انگلستان تمام پرداخت‌های مربوط به صرافی‌های رمز ارز را متوقف می‌کند

Starling عجله‌ای برای ورود به حوزه‌ی کریپتو ندارد

این بانک انگلیسی که در ماه آوریل ۶۰ میلیون پوند (معادل ۶۹ میلیون دلار) از سوی بانک بزرگ آمریکایی Goldman Sachs دریافت کرد، در انتظار فرارسیدن عرضه‌ی عمومی سهام خویش است.

Anne Boden، مدیرعامل Starling، در اوایل ماه جاری گفت که شرکت فینتک وی به هیچ‌وجه انتظار چنین تقاضای بالایی را برای رمز ارزها نداشته است. وی بیان داشت:

«Starling برخلاف سایر رقبای فینتک خویش برای ورود به فضای کریپتو شتاب‌زده عمل نمی‌کند. ما خدمات خود را مطابق با نیاز مشتریان ارائه می‌دهیم.»

Mark Hipperson، بنیان‌گذار Starling، اما دیدگاه مساعدتری نسبت به این کلاس جدید از دارایی‌ها دارد. در حقیقت وی مالک استارت‌آپ کریپتوی Ziglu است که از آغاز فعالیتش از جولای تا دسامبر سال گذشته موفق به جمع‌آوری ۸ میلیون دلار سرمایه شده است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45844
دکمه بازگشت به بالا