ایستگاه خبر

استنلی دراکنمیلر : بیت‌کوین بهتر از طلاست!

بیلیونر معروف استنلی دراکنمیلر اعتراف کرده که بیت‌کوین خریداری کرده است. او بیت‌کوین را یک دارایی با ارزش می‌داند و فکر می‌کند برای حفظ ارزش دارایی‌هایش بیت‌کوین یک گزینه جذاب، و بهتر از طلا است.

به گزارش news.bitcoin، استنلی روز دوشنبه اعلام کرده که بیت‌کوینر است و بیت‌کوین را برای حفظ ارزش بهتر از طلا می‌داند.

استنلی مالک مشهور Duquesne Capital است که سالها پیش بسته شد. او همچنین مدیر پورتفولیوی جورج سوروس و مدیر سبدگردانی Quantum Fund بوده است. او و سوروس در افت ارزش پوند در سال ۱۹۹۲ سود بسیار کلانی کسب کرده بودند. به گزارش فوربس، ثروت استنلی رقمی در حدود ۴.۴ بیلیون دلار تخمین زده می‌شود. استنلی در یک مصاحبه با CNBC گفته است:

“من از عهد دایناسورها هستم، با این حال متوجه می‌شوم که بیت‌کوین یک دارایی منحصر به فرد برای ذخیره ارزش محسوب می‌شود.”

او می‌گوید بیت‌کوین ۱۳ سال هست که زنده مانده است و هر روز طرفداران بیشتری پیدا کرده است. ساتوشی ناکاموتو در هالویین ۲۰۰۸ از سپیدنامه بیت‌کوین رونمایی کرده بود.

در کنار بیت‌کوین استنلی علاقه زیادی به طلا دارد. او مقدار بسیار بیشتری طلا دارد.

“صادقانه بگویم، اگر قمار من روی طلا بگیرد و قیمت طلا افزایش پیدا کند، بیت‌کوین نیز حتما رشد داشته و من فکر میکنم رشد بیشتری هم خواهد کرد.”

ابراز علاقه‌مندی استنلی به بیت‌کوین باعث جلب توجه افراد بسیاری به رمز ارزها شده است. رائول پال مدیررسمی Goldman Sachs در توئیتر به این اظهارات استنلی واکنش نشان داده است.

“اینکه بهترین و قابل احترام ترین مدیر مالی جهان استن دراکنمیلر می‌گوید عاشق بیت‌کوین است، راه را برای ورود بدون پرسش تمام نهادهای مالی به حوزه رمز ارزها را باز می‌کند.”

گفتنی است که پال خودش یک بیت‌کوینر قدیمی است. او می‌گوید نصف ثروت خود را بیت‌کوین خریده و منتظر است تا در یک بازه ۵ ساله قیمت آن به یک میلیون دلار برسد.

بیشتر بخوانید: بهترین صرافی‌های رمز ارز ایرانی

https://coiniran.com/?p=41959
دکمه بازگشت به بالا