ایستگاه خبر

پاداش اثبات سهام تا سال ۲۰۲۲ دو برابر خواهد شد!

بر اساس گزارش منتشر شده‌ از سوی شرکت Staked در خصوص استیکینگ شبکه‌ی اتریوم، پاداش بلاک‌چین‌های اثبات سهام در پایان سال جاری به ۱۸.۹ میلیارد دلار خواهد رسید، این رقم دو برابر پاداش سال گذشته‌ی خود (۱۰ میلیارد دلار) است. در این گزارش آمده است: «نرخ بازدهی استیکینگ قطعا از نگهداری دارایی‌ در کیف پول بیشتر خواهد بود، پاداش اختصاص یافته به کاربران استیکینگ در یک بازه‌ی سه ماهه بین ۴ تا ۳۴ درصد بوده است.»

استیکینگ به معنای اختصاص دادن رمز ارز به یک بلاک‌چین است. این کار به فرآیند تایید تراکنش‌های بلاک‌چین و فعالیت منظم آن کمک شایانی خواهد نمود. رمز ارزهای استیک شده قفل گردیده و نمی‌توان آنها را جای دیگری استفاده نمود.

اتریوم که درحال حاضر یک شبکه‌ی اثبات کار است قصد دارد به‌زودی در بروزرسانی Ethereum 2.0 به اثبات سهام تبدیل گردد. بلاک‌چین اتریوم ۲.۰ قابلیت استیکینگ را در نوامبر گذشته فعال کرد و توانست از این راه ۳.۹ میلیون ETH با ارزش تقریبی ۸.۶ میلیارد دلار سرمایه جذب نماید.

پاداش اثبات سهام تا سال 2022 دو برابر خواهد شد!

پاداش‌های اثبات سهام اتریوم اوج می‌گیرند

طرح بهبود اتریوم که به EIP-1559 معروف است کارمزد شبکه را مستقیما از تراکنش‌ها می‌سوزاند (کسر می‌کند) و آن را به ماینرها (استخراج‌کننده‌ها) پرداخت نمی‌کند. گزارش Staked مدعی شد که کارمزد ۳ تا ۴ درصد از تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم در مجموع ۸ میلیارد دلار است و سوزاندن آن به افزایش قیمت اتریوم منجر خواهد شد. سوزاندن توکن‌های یک شبکه تعداد آنها را محدود نموده و مستقیما قیمت را افزایش خواهد داد.

دیگر عامل افزایش پاداش اثبات سهام را می‌توان عرضه‌ی Ethereum 2.0 دانست که برای اواخر سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. با ارائه‌ی این بروزرسانی دو شبکه‌ی اتریوم ۱.۰ و ۲.۰ می‌توانند بایکدیگر تعامل داشته و اتریوم ۲.۰ را به‌طور یکپارچه تشکیل دهند.

پاداش اثبات سهام تا سال 2022 دو برابر خواهد شد!

نقش صرافی‌ها در افزایش پاداش سهام

صرافی‌های رمز ارز عامل موثر دیگری بر افزایش استقبال از استیکینگ هستند. Tim Ogilvie، مدیرعامل شرکت Staked، گفت: «طی سال پیش صرافی‌های بیشتری به کاربران خود امکان استفاده از ویژگی اثبات سهام را داده‌اند و فرآیند استیکینگ را برای بسیاری از افراد تسهیل نموده‌اند.» استیکینگ در اثبات سهام اتریوم بسیار کمتری از حداقل ۳۲ واحد لازم برای ایجاد قراردادهای شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ نیاز دارد، این ویژگی منجر به مشارکت بیشتر خرده‌فروشان و افرادی که سرمایه‌ی کمتری دارند خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰ – کوین ایران

Source

https://coiniran.com/?p=45286
دکمه بازگشت به بالا