ایستگاه خبر

مدیران سابق CFTC به پروژه‌ی دلار دیجیتال پیوستند

پروژه‌ی دلار دیجیتال که یک دلار دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین حمایت شده در ایالات متحده است در اعلامیه‌ای هیئت مشاور خود را معرفی کرد. این پروژه با ابتکار عمل چند تن از روسای سابق کمیسیون معاملات آتی کالایی (CFTC) و Accenture کلید خورده است. هیئت مشاوره‌ی جدید شامل ۲۲ عضو، باسابقه‌ی گسترده در امور مالی و فناوری پرداخت می‌باشد.

از جمله‌ی این افراد می‌توان به شارن بوون کمیسر سابق CFTC، عثمان احمد مدیر سیاست پی پال و جورج تاون استاد حقوق فینتک اشاره کرد. در اطلاعیه‌ی هیئت مشاور آمده است هدف مشاوران کمک به ایجاد چارچوب راهنما برای برداشتن گام‌های عملیاتی برای ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ایالات متحده است.

کریستوفر جیانکارلو، رئیس سابق دفتر فینتک CFTC در گفتگو با کوین تلگراف گفته است:

«ما جمعی از افراد متخصص و باتجربه و نه نهادها را در حوزه‌ی گسترده‌ای مانند سیسات‌های پولی، بانکداری مرکزی، بانکداری تجاری، تائید هویت کاربران و پولشویی، حفظ حریم خصوصی، قانون اساسی، اقتصاد، حسابداری و مالیات را گرد هم آورده‌ایم. تمام دیگر رشته‌ها نیز باید این موضوع و پیامدهای احتمالی آن برای اقتصاد آمریکا، اقتصاد جهانی و جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره ی جهانی را بررسی کنند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا ارتباطی بین این پروژه و لوایح مجلس که خواستار حمایت از ارزهای دیجیتال و کیف‌پول‌های آنها شده وجود دارد یا خیر گفت ما با آنچه در لوایح مجلس ذکر شده ارتباطی نداریم ولی ممکن است آنها از واژه‌ی استفاده شده در این پروژه الهام گرفته باشند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37855
دکمه بازگشت به بالا