ایستگاه خبر

تنها در دوازده ساعت اسپاگتی ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد!

جنون کاربران یلد فارمینگ ادامه دارد! سرمایه‌گذاران ۲۰۰ میلیون دلار در پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کرده‌اند که دوازده ساعت عمر دارد، هیچ مدیری را هنوز معرفی نکرده و کدی را نیز منتشر نکرده است!

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، پروژه اسپاگتی مانی  Spaghetti Money، که تقریبا ده ساعت پیش عرضه شده است، امکان استیک کردن توکن‌های برخی از پورتوکل‌های دیفای نظیر yEarn، Maker  و Compound  را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

در طی ده ساعت از عرضه این پروژه کاربران تاکنون ۲۰۳ میلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. تنها در زمان انتشار این خبر ۳ میلیون دلار جدید در این پلت‌فرم قفل شده است.

اسپاگتی هیچ کدام از اعضای مدیریتی خود را معرفی نکرده است. سورس کد خود را نیز منتشر نکرده است. برخی از کدهای مربوط به فرآیند Stake آن مشابه Yam ،یکی دیگر از پروژه‌های سربه فلک کشیده دیفای، است.

پروژه اسپاگتی یک توکن اختصاصی نیز دارد. این توکن پاستا PASTA  نام دارد. از آنجاییکه هیچ مدل حمکرانی برای این توکن وجود ندارد، کاربرد دقیق این توکن نیز مشخص نیست. این توکن قرار است طی هفته آتی بر اساس حجم قفل شده بین کاربران توزیع شود.

اسپاگتی در واقع آخرین پروژه از جمله پروژه‌هایی است که شبانه با اسم‌های جذاب و ایموجی میلیون‌ها دلار سرمایه جذب می‌کنند. وب سایت  Prediqt پیش بینی کرده است که اسپاگتی در ۳۶ ساعت ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب خواهد کرد.

رابرت لشنر مدیر اجرایی Compound در توئیتر نوشت که اگر اسپاگتی بتواند ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه جمع کند، این صنعت باید یک خود اصلاحی بزرگ داشته باشد تا از انجام اینگونه اتفاقات جلوگیری شود. ابتدا صفحه توییتر اسپاگتی اعلام کرده بود که استاندارد این توکن ETC20  است. سپس با اصلاح آن تویئت تاکید کرد که استاندارد توکن آنها ERC20  است.

بیشتر بخوانیم: نگاهی به ریسک در صنعت مالی غیرمتمرکز

https://coiniran.com/?p=40764
دکمه بازگشت به بالا