ایستگاه خبر

برای اولین بار پس از به‌روزرسانی شپلا نرخ استیکینگ اتر از برداشت‌ها پیشی گرفت

برداشت‌ اترهای استیک‌شده کمتر از یک هفته بعد از به‌روزرسانی شپلا متوقف شد و تعداد اترهایی که معامله‌گران بار دیگر در شبکه سپرده‌گذاری کردند از نرخ خروج اترها پیشی گرفت.

به گفته ارائه‌دهنده اطلاعات نانسن (Nansen)، طی ۲۴ ساعت گذشته، نزدیک به ۹۵۰۰۰ اتر واریز شده و کمی بیش از ۲۷۰۰۰ اتر برداشت شده است. نمودار نانسن که سپرده‌گذاری و برداشت اتریوم را نشان می‌دهد:

Nansen chart illustrating ethereum staking deposits and withdrawals.
اترهای سپرده‌گذاری‌شده اخیراً از میزان برداشت فراتر رفته است. منبع: نانسن

 

البته، مقدار کل اترهای در انتظار برداشت کمی کمتر از ۲ میلیارد دلار در نزدیک به ۹۲۷۰۰۰ اتر باقی می‌ماند. این رقم تقریباً یک میلیارد دلار کمتر از بالاترین رقم برداشت پس از به‌روزرسانی شپلا (بیش از ۳ میلیارد دلار) است. بر اساس داده‌های token.unlocks، روزانه ۶۱.۶ میلیون دلار اتر برداشت می‌شود. نمودار زیر میزان برداشت اتر را نشان می‌دهد:

token unlocks chart illustrating ether withdrawals
برداشت اتر به طور کلی روند نزولی داشته است. منبع: token.unlocks

روندی صعودی برای اتریوم با به‌روزرسانی شپلا

طبق گفته مت ماکسیمو و مایکل ژائو از گری‌اسکیل (Grayscale)، خروجی اولیه اترها کندتر از حد انتظار بوده است. اگرچه تحلیلگران ادعا می‌کنند برداشت ها ممکن است در کوتاه مدت به رشد خود ادامه دهند، آن‌ها همچنین خاطرنشان کردند که برداشت‌ها لزوماً نشان‌دهنده قصد فروش نیست.

آن‌ها افزودند:

 با نگاهی به آینده، ما فکر می‌کنیم این یک رویداد منجر به روندی صعودی برای اتریوم خواهد شد، زیرا کاهش ریسک‌ها می‌تواند تقاضای پایه برای اتر را افزایش دهد.

در واقع، قیمت اتر همزمان با ببه‌روزرسانی شپلا افزایش یافته است و در حال حاضر بالای ۲۱۰۰ دلار معامله می‌شود. نمودار زیر نمای معاملاتی قیمت اتر را نشان می‌دهد:

trading view chart showing the price of eth
قیمت اتریوم افزایش یافته است. منبع: TradingView

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی سرمایه‌گذاران اکوسیستم بلاکچین ایران

 

Source

https://coiniran.com/?p=62057
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x