ایستگاه خبر

اولین گام برای تخصیص بودجه‌های ریسکی روی بلاک چین EOS برداشته شد

تولیدکنندگان بلاک (BP) شبکه‌ی EOS گام اول اجرای تغییر بحث برانگیز حاکمیت EOS که به هر کاربر اجازه می‌دهد پروپوزالی برای بهبود قوانین شبکه پیشنهاد کند را تصویب کردند. EOS Nation، تولیدکننده‌ی بلاکی که این سیستم را پیشنهاد داد در توئیتی اعلام کرده ۳۴ رای مثبت از طرف BP ها ثبت شده و این قوی‌ترین اجماعی‌ست که یک پروپوزال در مین نت EOS تا کنون به آن رسیده است.

EOS Nation در تاریخ ۱۸ مارس با الهام از سیستم تخصیص بودجه‌ی بلاک چین دش (DASH) پیشنهاد مکانیزم تامین اعتبار تازه‌ای را برای EOS مطرح کرد که به توسعه‌دهندگان و دیگر خالقان ارزش در شبکه امکان می‌دهد به دنبال دریافت بودجه باشند. مکانیزم رای‌گیری و توزیع بودجه بصورت on-chain در قراردادهای هوشمند WPS تعیین می‌شود و به هر حساب EOS امکان می‌دهد برای پروژه‌ی خود درخواست بودجه کند. پس از ارسال درخواست BP ها درمورد این درخواست‌ها رای‌گیری می‌کنند و به پروژه‌هایی که رای لازم را کسب کنند مستقیما از طریق حساب eosio.wps قرارداد هوشمند WPS بودجه تخصیص داده می‌شود.

این در حالیست که Brendan Blumer، مدیرعامل و همبنیانگذار Block.One که شرکت اصلی پشتیبان نرم‌افزار EOSIO است و بلاک چین EOS روی آن راه‌اندازی شده، نسبت به این پروپوزال ابراز نگرانی کرده است. وی معتقد است چنین پرداخت‌هایی بدون آنکه بازده پروژه شفاف یا قابل اندازه‌گیری باشد ریسک بالایی دارد و راه را برای فساد و بازرسان خارجی باز می‌کند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37830
دکمه بازگشت به بالا