ایستگاه خبر

بنیاد استکس ۴M$ سرمایه را برای حمایت از سازندگان dApp در شبکه بیت کوین اختصاص می‌دهد

بنیاد استکس یک برنامه تأمین سرمایه ۴ میلیون دلاری را اجرا می‌کند تا از استارت‌آپ‌های سازنده برنامه غیرمتمرکز‌ در اکوسیستم استکس (Stacks) حمایت کند.

در مراحل اولیه قرار است تا ۵۰ هزار دلار سرمایه را به هر کدام از ۱۰ تا ۲۰ استارت‌آپ منتخب اختصاص دهند. البته این برنامه سهم کوچکی از عایدی را به استارت‌آپ‌ها می‌دهد و ۸۰ درصد از سود حاصل از پروژه را برای اقدامات و همکاری‌های بعدی به صندوق ذخیره باز می‌گرداند.

شبکه استکس قصد دارد تا جایگاه خود را به عنوان خانه امن قرار دادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه بیت کوین تحکیم کند. به هر حال چشم‌انداز برنامه‌نویسان به شبکه استکس محدود است و همچنان اصلا قابل مقایسه با غول قراردادهای هوشمند، اتریوم و یا پدیده نوظهوری مانند بلاکچین بایننس (BSC) نیست.

پیشنهاد مطالعه: اپلیکیشن‌ غیرمتمرکز یا Dapp چیست؟

این اقدامات همراه با تمرکز بر نوآوری و توسعه عملکرد شبکه بیت کوین، می‌تواند به شکل موثری این چشم‌انداز را گسترش دهد. به عقیده جنی میت، مدیر این برنامه در بنیاد استکس، تمرکز بر ساخت کسب و کار‌های تحت اختیار کاربر و بدون مجوز، می‌تواند به مزیت رقابتی قراردادهای هوشمند در شبکه استکس منجر شود.

شبکه بیت کوین به دلیل امنیت بی‌نظیر خود می‌تواند برای برخی از کاربردهای قراردادهای هوشمند بسیار مناسب باشد، اگر چه در کل به دلیل محدودیت‌هایش در سطح پیچیدگی محاسبات، بیشتر برای نقل و انتقال ساده پول کاربرد دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=45097
دکمه بازگشت به بالا