ایستگاه خبر

اعطای کمک هزینه از سوی بنیاد Stacks برای توسعه بلاکچین Stacks 1.0

به گزارش خبرگزاری Coindesk،بنیاد Stacks که یک بنیاد غیرانتفاعی پشتیبان شبکه Blockstacks است کمک هزینه‌هایی تا ۵ هزار دلار را برای توسعه اکوسیستم بلاکچین Stacks 1.0 اعطا می‌کند.

شبکه Blockstack یک شبکه غیرمتمرکز برای ساخت برنامه‌های بلاکچین است که در می ۲۰۲۰ تأسیس شد. این شبکه می‌تواند در واقعیت بخشیدن به ایجاد یک اینترنت که کاملا در مالکیت کاربران است، کمک کند. این شبکه ۱۰۰ میلیون توکن STX به ارزش ۲۳ میلیون دلار را در اختیار این بنیاد قرار داده است. حالا آن‌ها پذیرای طرح‌های پیشنهادی در زمینه نیاز‌‌های زیرساختی شامل توسعه پروتوکل هسته، آموزش، تبلیغ، همکاری، ابزار‌ها و خدمات و دیگر پروژه‌های در حال شکل‌گیری هستند.

طرح‌های موفق در قلمرو Web 3.0 قرار می‌گیرند. مدیر اجرایی این بنیاد گفت:

“هر کاربر اینترنت می‌تواند در هر ارزشی که ایجاد کرده مشارکت کند زیرا با این شبکه، آن‌ها مالکیت کامل هویت و داده‌های خود را در اختیار دارند. ما فقط به دنبال برنامه‌نویس نیستیم بلکه منابع مالی خود را در اختیار هر کسی قرار خواهیم داد که در ساخت جامعه و کانال‌های اجتماعی و در کل در افزودن هر ارزشی به این شبکه مشارکت کند.”

مسیر توسعه

بنیاد Stacks در راستای تلاش برای اثبات حسن نیت خود به قانون‌گذاران آمریکا، در سال ۲۰۱۹ شبکه Blockstack، اولین عرضه کوین اولیه واجد شرایط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را برگزار کرد. آن‌ها توانستند ۲۳ میلیون دلار جمع‌آوری کنند که اکنون در اختیار بنیاد Stack قرار گرفته است.

هدف بعدی این شبکه قرار گرفتن در لیست صرافی‌های رمزارز آمریکا است. در حال حاضر توکن STX با رمزارزهای تتر، بیتکوین و بایننس کوین در صرافی بایننس جفت شده است.

در حالی که این بنیاد و مدیر ارشد آن مونیب علی، برنامه‌های وسیعی برای آینده غیرمتمرکز دارند، اما به خوبی می‌دانند که همواره یک سفر هزار مایلی با یک قدم آغازین شروع می‌شود. ایجاد انگیزه برای برنامه‌نویسان در راستای آزمایش بر بلاکچین نوپا و ساختن یک جامعه برای استفاده از آن، قدم آغازین مسیر آن‌هاست.

بیشتر بخوانیم: آکادمی Consensys و فرصت استثنائی رایگان برای ۷ نفر از بانوان برنامه نویس ایرانی

 

https://coiniran.com/?p=41031
دکمه بازگشت به بالا