ایستگاه خبر

فعالیت روی زنجیره‌ی رمزارزهای پایدار در یکسال گذشته ۸۰۰ درصد رشد داشته است

طبق اطلاعات منتشر شده توسط شرکت تحلیل بازار TokenAnalyst در ۱۲ ماه گذشته فعالیت روی زنجیره‌ی رمز ارزهای پایدار ۸۰۰ درصد افزایش یافته است. از نظر کل سرمایه‌ی بازار، رمز ارزهای پایدار پس از بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در جایگاه سوم ایستاده‌اند و از XRP (ریپل) پیشی گرفته است. طی یکسال گذشته، مجموعا ۲۹۰ میلیارد دلار به زنجیره‌ی رمز ارزهای پایدار افزوده شده؛ ۵۰.۹ میلیارد دلار در ماه مارس امسال نسبت به ۶.۲ میلیارد دلار در آوریل ۲۰۱۹.

2020 04 23 125146

با وجود رشد صنعت DeFi، بیش از نیمی از فعالیت‌های روی زنجیره رمز ارزهای پایدار به صرافی‌های متمرکز مربوط است. در سه رمز ارز پایدار تتر (USDT)، USDC و Dai که تحلیل شده‌ و حدود ۸۸٪ از DeFi را در دست دارند، فعالیت‌های روی زنجیره غیرمتمرکز غالب بوده است. دلیل این مطلب این است که Dai روی یک پروتکل غیرمتمرکز ساخته شده است. از طرفی ۶۲٪ از فعالیت های تتر در صرافی‌های متمرکز است.

2020 04 23 125333

دسترسی به سبدی متنوع از رمز ارزهای پایدار برای سرمایه‌گذاران از این لحاظ که به حفاظت از ثروت در برابر نوسانات بازار کمک می‌کند، مفید است. با وجود رمز ارزهای پایدار نیازی به ورود و خروج پول نقد در بازار رمز ارزها نیست و از پرداخت کارمزد اضافی جلوگیری می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38388
دکمه بازگشت به بالا