ایستگاه خبر

تتر تمام اوراق تجاری خود را با حواله‌های خزانه‌داری آمریکا جایگزین کرد

شرکت تتر، صادرکنندۀ استیبل‌کوین USDT، در راستای بهبود شفاف‌سازی تمام اوراق تجاری خود را با حواله‌ها و دارایی‌های خزانه‌داری آمریکا جایگزین نمود. این تصمیم درپی اعلام تتر مبنی بر تلاش در کاهش حجم این اوراق به کمتر از 50 میلیون دلار اتخاذ شده است.

تتر تمام اوراق تجاری خود را با حواله‌های خزانه‌داری آمریکا جایگزین کرد

اوراق تجاری نوعی وام بدون وثیقه و کوتاه‌مدت است که از سوی شرکت‌ها عرضه می‌شود. پایداری این اوراق غالبا بیشتر از اوراق قرضۀ بلندمدت خرانه‌داری است. طبق بیانیۀ منتشر شده، تتر کلیۀ اوراق تجاری خود را با حواله‌های خزانه‌داری (T-Bills) ایالات متحده جایگزین کرده است.

تخمین زده می‌شود که ارزش وام‌های شرکت تتر تا ماه جولای 2021 (تیر 1400) تقریبا 30 میلیارد دلار بوده است، پس از جاگزینی فعلی هیچ ضرری به دارایی‌های این شرکت وارد نشده است.

این شرکت تصمیم حاضر را بخشی از راهکار خود برای افزایش شفافیت و پشتیبانی از استیبل‌کوین USDT با ذخایر امن و لیکوئیدیتی بالا عنوان کرد. تتر از ارائۀ جزئیات تکمیلی دربارۀ مقدار حواله‌های خزانه‌داری در پورتفولیوی خود خودداری کرد. با این وجود این شرکت در 30 سپتامبر 2022 (8 مهر 1401) مدعی شد که 58.1% از پورتفولیوی خود را به T-bill اختصاص داده است.

استیبل‌کوین USDT بر بلاک‌چین‌های متعددی اجرا شده و پر معامله‌ترین رمز ارز است، بسیاری از کارشناسان آن را ستون فقرات صنعت کریپتو می‌دانند. استیبل‌کوین‌ها یا توکن‌های پایدار غالبا از دلار آمریکا یا یکی از ارزهای فیات و حتی طلا به عنوان پشتوانۀ مالی استفاده می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: شاخص ترس و طمع (Fear and Greed) چیست؟ چگونه از شاخص ترس و طمع در بازار رمز ارزها استفاده کنیم؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا