ایستگاه خبر

Square وایت ‌پیپر tbDEX خود را منتشر نمود

شرکت بزرگ Square که در حوزه‌ی خدمات پرداختی فعال است، روز گذشته وایت پیپر مربوط به صرافی غیرمتمرکز tbDEX خود را برای تبادل دارایی‌های دیجیتال منتشر ساخت. در چکیده‌ی این وایت پیپر آمده است:

«پروتکل tbDEX شبکه‌های غیرمتمرکز تبادل بین‌ دارایی‌ها را تسهیل و چهارچوبی برای ایجاد اعتماد اجتماعی، بهره‌مندی از هویت غیرمتمرکز (DID) و اعتبارنامه‌های قابل تایید (VCs) جهت تشکیل یک سرمنشاء واقعی ارائه می‌دهد.»

یکی از توسعه‌دهندگان ترانک (TBD: trunk-based development) در معرفی این پروتکل اظهار داشت:

«هدف tbDEX فراهم‌سازی مسیرهای ورود و خروج برای دسترسی همیشگی اشخاص به نوآوری‌های رمزنگاری است.»

این توسعه‌دهنده وایت پیتر tbDEX را برای مشارکت سایر کاربران و برنامه‌نویسان در سایت Github قرار داده است.

جک دورسی، مدیرعامل توئیتر و Square، در ماه آگوست امسال از برنامه‌ی شرکت خود برای توسعه‌ی یک صرافی غیرمتمرکز بیت‌کوین که با مشارکت توسعه‌دهنگان مختلف ایجاد شود، سخن گفته بود. وی مسئولیت توسعه‌ی این صرافی را برعهده‌ی TBD نهاد، TBD بخش جدید شرکت Square برای توسعه‌ی خدمات مالی غیرمتمرکز و غیرامانی است.

Square وایت ‌پیپر tbDEX خود را منتشر نمود

Mike Brock، سرپرست تیم توسعه‌ی استراتژیک Square، که رهبری این پروژه را برعهده دارد در توئیتی بیان داشت: «ما می‌خواهیم که مشکل تامین مالی یک کیف‌پول غیرامانی را در هرجای جهان توسط ایجاد مسیرهای دسترسی راحت به بیت‌کوین به‌سادگی برطرف نماییم. می‌توانید پلتفرم جدید ما را به‌شکل یک صرافی غیرمتمرکز برای ارزهای فیات درنظر بگیرید.»

پیشنهاد مطالعه: بیت‌کوین غیر متمرکز نیست؟ شرحی بر مشکلات تمرکز‌زدایی از رمزارز‌ها

Source

https://coiniran.com/?p=48401
دکمه بازگشت به بالا