ایستگاه خبر

عصبانیت جک دورسی از قوانین FinCEN برای ثبت و گزارش اطلاعات تراکنش‌های رمزارز

جک دورسی، یک از صاحبان قدرت در دنیای فناوری، با قوانین FinCEN که یکی از شرکت‌های او را مجبور می‌کند با دقت بیشتری تراکنش‌های رمز ارز را ردیابی کند، به شدت مخالف است.

بنیان‌گذار توییتر در یک نامه سرگشاده بلند از طرف شرکت پرداخت دیجیتال Square بر قوانین پیشنهادی FinCEN تاخت. طبق این مقررات Square و سایر شرکت‌های مالی باید نام، آدرس و اطلاعات هرکسی را که در یک معامله رمز ارز، بیش از ۳۰۰۰ دلار را ارسال یا دریافت می‌کند، جمع‌آوری و ثبت کنند. آن‌ها باید این اطلاعات را برای تراکنش‌های بیشتر از ۱۰ هزار دلار، به نهادهای قانونی گزارش کنند.

مشکلات قوانین FinCEN

این قوانین یک بار سنگین را برای شرکت‌های مالی در زمینه جمع‌آوری اطلاعات شخصی افرادی که برای استفاده از خدمات آن‌ها ثبت نام نکرده‌اند، ایجاد می‌کند. به علاوه انگیزه‌ای برای مشتریان ایجاد می‌شود تا به جای اعتماد به شرکت‌های مستقر مانند Square، از کیف پول‌های رمز ارزی خود استفاده کنند.

این موانع، معاملات بیشتری را از شرکت‌های قانونی مانند شرکت Square به کیف پول‌های غیر حضانتی و حوزه های قضایی خارجی منحرف می‌کند. قوانین FinCEN، در جهان تراکنش‌های رمز ارز، قطعا میدان دید کمتری را نسبت به امروز برای این نهاد مالی ایجاد خواهند کرد.

دورسی خاطرنشان کرد که چنین الزامات سختگیرانه‌ای برای ثبت سوابق تراکنش‌ها درباره‌ی پول نقد وجود ندارد. به عنوان مثال، اگر مادری ۴۰۰۰ دلار پول نقد به دخترش بدهد، دختر می تواند پول را در یک حساب بانکی واریز کند بدون اینکه بانک اطلاعاتی را درباره مادرش جمع‌آوری کند.

اما طبق این قوانین FinCEN، اگر این معامله با رمز ارز انجام می‌شد، بانک مجبور بود به اطلاعات خصوصی مادر وارد شده تا دختر بتواند با موفقیت سپرده‌گذاری کند و یا آزادانه به هدیه نقدی خود دسترسی پیدا کند.

شتاب‌زدگی FinCEN

دورسی همچنین به موضوع مهلت عمومی ۱۵ روزه برای ارائه نظرات به این طرح پیشنهادی اشاره کرد. چندی پیش کوین‌ایران گزارشی را مبنی بر درخواست نمایندگان آمریکا برای تمدید مهلت این قانون منتشر کرده بود.

البته FinCEN این فرصت را مناسب می‌داند. به عقیده‌ی آن‌ها چندین الزام امنیت ملی برای اجرای هر چه سریع‌تر این قانون وجود دارد. آن‌ها گفته‌اند که بازیگران بدخواه و شرور بیش از پیش از رمز ارزها برای تأمین مالی تروریسم، پولشویی و قاچاق اسلحه و مواد مخدر استفاده می‌کنند.

سه ماه پیش، جک دورسی اعلام کرد که شرکت Square نزدیک به ۵۰ میلیون دلار بیت کوین را خریداری کرده است. در آن زمان این شرکت برای این سرمایه‌گذاری دلیل روشنی داشت. به عقیده‌ی آن‌ها، رمز ارز یک ابزار توانمندسازی اقتصاد است که راهی برای مشارکت دنیا در یک سیستم پولی جهانی ارائه می‌دهد.

|| بیشتر بخوانیم: پروتکل گراف (The Graph)، ابزاری برای جستجو روی بلاکچین‌ها

منبع

https://coiniran.com/?p=43029
دکمه بازگشت به بالا