ایستگاه خبر

درآمد سه ماهه Square از بیتکوین دو برابر شد و به ۱.۶ میلیارد دلار رسید

گزارش سه ماهه سوم شرکت Square به ذینفعان حاکی از درآمد ۱.۶ میلیارد دلاری این شرکت از بیتکوین از برنامه کاربردی آن‌هاست. در این گزارش ذکر شده که سود ناخالص در این دوره ۳۲ میلیون دلار بوده است.

این ارقام یک افزایش ۱۱۰۰ درصدی را در درآمد نسبت به دوره مشابه در ۲۰۱۹ نشان می‌دهند. همچنین درآمد نسبت به سه ماهه قبلی رشد داشته که در آن شرکت Sqaure توانست ۸۷۵ میلیون دلار از خریداران بیتکوین در برنامه Cash به دست آورد.

بنا بر این گزارش، درآمد بیتکوین و سود ناخالص شرکت از ناحیه افزایش تعداد فعالیت‌های بیتکوینی و حجم معامله به ازای هر نفر، نشأت می‌گیرد. در کل افراد به صورت روزافزونی از طریق برنامه Cash شرکت Square دست به خرید بیتکوین می‌برند.

با این که این ارقام قابل ملاحظه هستند، اما هنوز بیتکوین با سهم ۱۰ درصدی از سود ناخالص این شرکت از برنامه کاربردی خود، کانال اصلی درآمد این شرکت به شمار نمی‌رود. به علاوه این شرکت در گزارش خود توضیح می‌دهد که چرا درآمد بیتکوین را لحاظ نکرده و مقدار درآمد برنامه Cash را ۴۳۵ میلیون دلار عنوان کرده است:

“ما درآمد بیتکوین را به حساب نیاوردیم چون نقش ما فقط تسهیل دسترسی مشتریان به بیتکوین است. زمانی که مشتریان از طریق برنامه Cash اقدام به خریدن بیتکوین می‌کنند، ما فقط یک حاشیه اطمینان کوچک به قیمت بازاری بیتکوین اضافه می‌کنیم که تمایل به نوسان بالا و خارج از کنترل دارد”

ذخیره بیتکوین Square

البته ظاهرا فقط موضوع موجود بودن بیتکوین برای مشتریان مطرح نیست. شرکت Square مقادیر زیادی بیتکوین در ذخیره خود نگهداری می‌کند. این شرکت در ماه اکتبر ۴۷۰۹ بیتکوین معادل با ۵۰ میلیون دلار خریداری کرد.

این خرید شرکت Square در کنار خرید‌های وسیع شرکت MicroStrategy و ورود PayPal به عنوان یک غول خدمات پرداخت به بازار بیتکوین، به اندازه کافی توضیح می‌دهند که بیتکوین‌های Square حالا ۷۲ میلیون دلار ارزش دارند.

جک دورسی، بنیان‌گذار شرکت Square است که به دفعات از بیتکوین به عنوان «پول بومی اینترنت» یاد کرده است. شرکت Square ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مالی و بازرگانی است که از سال ۲۰۱۰ در سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا مستقر است. درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۹، رقم ۴.۷ میلیارد دلار گزارش شده است.

کارت‌های هدیه مجازی، تأمین بودجه کسب و کار، خدمات حقوق و دستمزد و انتقال و وام‌دهی از طریق برنامه کاربردی Cash، تنها تعدادی از خدمات این شرکت به بازرگانان، سرمایه‌گذاران و کسب وکار‌ها به شمار می‌روند.

https://coiniran.com/?p=41870
دکمه بازگشت به بالا