ایستگاه خبر

درآمد سه ماهه Square از بیتکوین دو برابر شد و به 1.6 میلیارد دلار رسید

گزارش سه ماهه سوم شرکت Square به ذینفعان حاکی از درآمد 1.6 میلیارد دلاری این شرکت از بیتکوین از برنامه کاربردی آن‌هاست. در این گزارش ذکر شده که سود ناخالص در این دوره 32 میلیون دلار بوده است.

این ارقام یک افزایش 1100 درصدی را در درآمد نسبت به دوره مشابه در 2019 نشان می‌دهند. همچنین درآمد نسبت به سه ماهه قبلی رشد داشته که در آن شرکت Sqaure توانست 875 میلیون دلار از خریداران بیتکوین در برنامه Cash به دست آورد.

بنا بر این گزارش، درآمد بیتکوین و سود ناخالص شرکت از ناحیه افزایش تعداد فعالیت‌های بیتکوینی و حجم معامله به ازای هر نفر، نشأت می‌گیرد. در کل افراد به صورت روزافزونی از طریق برنامه Cash شرکت Square دست به خرید بیتکوین می‌برند.

با این که این ارقام قابل ملاحظه هستند، اما هنوز بیتکوین با سهم 10 درصدی از سود ناخالص این شرکت از برنامه کاربردی خود، کانال اصلی درآمد این شرکت به شمار نمی‌رود. به علاوه این شرکت در گزارش خود توضیح می‌دهد که چرا درآمد بیتکوین را لحاظ نکرده و مقدار درآمد برنامه Cash را 435 میلیون دلار عنوان کرده است:

“ما درآمد بیتکوین را به حساب نیاوردیم چون نقش ما فقط تسهیل دسترسی مشتریان به بیتکوین است. زمانی که مشتریان از طریق برنامه Cash اقدام به خریدن بیتکوین می‌کنند، ما فقط یک حاشیه اطمینان کوچک به قیمت بازاری بیتکوین اضافه می‌کنیم که تمایل به نوسان بالا و خارج از کنترل دارد”

ذخیره بیتکوین Square

البته ظاهرا فقط موضوع موجود بودن بیتکوین برای مشتریان مطرح نیست. شرکت Square مقادیر زیادی بیتکوین در ذخیره خود نگهداری می‌کند. این شرکت در ماه اکتبر 4709 بیتکوین معادل با 50 میلیون دلار خریداری کرد.

این خرید شرکت Square در کنار خرید‌های وسیع شرکت MicroStrategy و ورود PayPal به عنوان یک غول خدمات پرداخت به بازار بیتکوین، به اندازه کافی توضیح می‌دهند که بیتکوین‌های Square حالا 72 میلیون دلار ارزش دارند.

جک دورسی، بنیان‌گذار شرکت Square است که به دفعات از بیتکوین به عنوان «پول بومی اینترنت» یاد کرده است. شرکت Square ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مالی و بازرگانی است که از سال 2010 در سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا مستقر است. درآمد این شرکت در سال 2019، رقم 4.7 میلیارد دلار گزارش شده است.

کارت‌های هدیه مجازی، تأمین بودجه کسب و کار، خدمات حقوق و دستمزد و انتقال و وام‌دهی از طریق برنامه کاربردی Cash، تنها تعدادی از خدمات این شرکت به بازرگانان، سرمایه‌گذاران و کسب وکار‌ها به شمار می‌روند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا