ایستگاه خبر

رونمایی اسکوئر از وایت پیپر صرافی غیرمتمرکز خود

پروژه TBD اسکوئر (Square) که در اوایل سال جاری توسط جک دورسی به عنوان «یک صرافی غیرمتمرکز برای بیت کوین» معرفی شد، وایت پیپر جدیدی را ارائه کرد.

این سند ۱۸ صفحه‌ای اصول طراحی این پروژه را ترسیم می‌کند، که آن را به عنوان پروتکلی برای کشف نقدینگی و مبادله دارایی‌ها (مانند بیت کوین، پول فیات، یا کالاهای دنیای واقعی) توصیف می‌کند، آن هم در زمانی که وجود اعتماد اجتماعی یک امر ضروری و عنصر لاینحل مدیریت ریسک معاملات است.

پروتکل پیشنهادی که tbDEX نامیده می‌شود، شبکه‌های غیرمتمرکز مبادله بین دارایی‌ها را با ارائه چارچوبی برای ایجاد اعتماد اجتماعی، استفاده از هویت غیرمتمرکز (DID) و اعتبارنامه‌های قابل تأیید (VCs) برای احراز هویت در دنیای واقعی تسهیل می‌کند.

علاوه‌بر این، پروتکل می‌خواهد ارتباط آن رمپ و آف رمپ را بین رمز ارز و ارزهای فیات را بدون نیاز به واسطه‌های متمرکز و اعتماد به کارگزاران ایجاد نماید. به طور قابل‌توجهی، این مقاله نشان می‌دهد که استیبل کوین‌ها می‌توانند به عنوان پایه‌ای برای ارز فیات عمل کنند.

نویسندگان مقاله می‌نویسند: «این امر دارایی‌های رمز ارزی و خدمات مالی غیرمتمرکز را برای همه دسترس پذیرتر می‌کند.»

با نگاهی به آینده، تیم TBD امیدوار است که انتشار وایت پیپر در روز جمعه منجر به بازخورد جامعه وسیع‌تری از علاقمندان به پروژه شود.

نویسندگان نوشتند: «پیش‌نویس اولیه وایت پیپر صرافی غیرمتمرکز اسکوئر به منظور ایجاد درک مفهومی از طراحی سطح بالا پروتکل پیشنهادی tbDEX است. نباید کامل یا نهایی در نظر گرفته شود. این طرح پیشنهادی برای اظهارنظر عمومی نوشته شده است. بازنگری‌های آتی وایت پیپر به عناصر ناقص و مسائل یا چالش‌های پیش‌بینی‌نشده در حال حاضر می‌پردازد.»

 

پیشنهاد مطالعه: وایت پیپر بیت کوین ؛ درست، غلط و آنچه هنوز در مورد آن نمی دانیم

 

Source

https://coiniran.com/?p=48451
دکمه بازگشت به بالا