ایستگاه خبر

اسکوئر شرکت پرداخت جک دورسی، نام خود را به Block تغییر می‌دهد

شرکت پرداخت اسکوئر روز چهارشنبه اعلام کرد که نام خود را به Block تغییر می‌دهد، یکی از تمرکزهای اصلی مدیر اجرایی شرکت، جک دورسی، ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین است که بر روی آن اجرا می‌شود.

آقای دورسی روز دوشنبه گفت که از سکان هدایت شرکت دیگرش، توییتر، کناره‌گیری می‌کند، اقدامی که به عقیده بسیاری برای این بود که بتواند توجه خود را بیشتر به ارزهای دیجیتال و Square اختصاص دهد.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که بلاک به نام «نهاد شرکتی» تبدیل می‌شود و اسکوئر همچنان بخشی از شرکت است که به مردم و کسب‌وکارها در پردازش پرداخت‌ها کمک می‌کند. شرکت مادر همچنین مالک Tidal، یک سرویس پخش موسیقی، Cash App، یک سرویس پرداخت و یک پلتفرم توسعه دهنده متمرکز بر بیت کوین به نام TBD54566975 است. اسکوئر گفت هیچ تغییر سازمانی به جز تغییر نام در شرکت ایجاد نخواهد شد.

این شرکت در گزارش خود گفت: «این نام معانی مرتبط زیادی برای شرکت دارد – بلوک‌های ساختمانی، بلوک‌های محله و کسب‌وکارهای محلی آن‌ها، یک زنجیره بلوکی، بخشی از کد، و موانعی که باید بر آن‌ها غلبه کرد.» انتظار می رود این تغییر نام در ۱۰ دسامبر رسمی شود.

آقای دورسی در سال‌های اخیر بیشتر مجذوب ارزهای دیجیتال و وعده تمرکززدایی شده است که فناوری بلاکچین بسترش را فراهم می‌کند. در سال ۲۰۱۹، او گفت توییتر به ایجاد یک نوع غیرمتمرکز از رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند که در آن کاربران بتوانند الگوریتم‌های خود را بسازند و جوامع خود را تعدیل کنند. تنها چیزی که در بیوگرافی توییتر او وجود دارد «#bitcoin» است.

پرداختن عمیق‌تر به ارزهای دیجیتال و بلاکچین می‌تواند برای آقای دورسی جذاب باشد، که در چند سال اخیر به عنوان مدیر اجرایی رسانه‌های اجتماعی، زمان زیادی را صرف دفاع از نقش توییتر در انتشار اطلاعات نادرست، شهادت در مقابل سیاستمداران و دریافت انتقادات مکرر از سوی رئیس جمهور سابق کرد.

آقای دورسی در بیانیه خبری کوتاهی در مورد تغییر نام شرکتش به ارزهای دیجیتال یا بلاکچین اشاره نکرد و تنها گفت که علیرغم نام جدید، «هدف ما توانمندسازی اقتصادی یکسان است. مهم نیست که چگونه رشد کنیم یا تغییر کنیم، به ساخت ابزارهایی برای کمک به افزایش دسترسی به اقتصاد ادامه خواهیم داد.»

 

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

 

Source

https://coiniran.com/?p=48564
دکمه بازگشت به بالا