ایستگاه خبر

Square به‌زودی صرافی غیرمتمرکز (DEX) بیت‌کوین خود را راه‌اندازی می‌کند!

به‌گفته‌ی جک دورسی، Square در برنامه‌ی TBD خود درتلاش برای راه‌اندازی یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) بیت‌کوین است. وی با پست توئیتی بیان داشت:

«مسیر پیشبردی برنامه‌ی Square مشخص است و ایجاد یک DEX انحصاری برای بیت‌کوین بخشی از آن خواهد بود.»

دورسی برای نخستین بار از طرح TBD در ماه جولای و با محوریت یک پلتفرم توسعه‌دهنده‌ی متن‌باز برای ارائه‌ی طیف گسترده‌ای از خدمات امورمالی غیرمتمرکز (DeFi)، یاد کرده بود.

Mike Brock، مدیر برنامه‌ی TBD، درخصوص این صرافی غیرمتمرکز گفت: «گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره‌ی حوزه‌ی عملکرد TBD وجود دارد.» وی در ادامه‌ی اظهارات‌اش به این نکته اشاره کرد که صرافی غیرمتمرکز بیت‌کوین روند استفاده از کیف‌پول‌های غیرامانی را تسهیل کرده و هرگونه وابستگی به صرافی‌های امانی مانند Cash App و Coinbase را از میان برمی‌دارد. این کار به‌وسیله‌ی ایجاد مسیرهای فرعی به شبکه‌ی بیت‌کوین رخ می‌دهد.

Square به‌زودی صرافی غیرمتمرکز (DEX) بیت‌کوین را خود راه‌اندازی می‌کند!

وی با پست یک رشته توئیت، یک نتیجه‌گیری کلی از این طرح ارائه داد و گفت: «این DEX مانند یک صرافی غیرمتمرکز برای ارزهای فیات عمل‌ ‌خواهد کرد، متن باز بوده و با هر کیف‌پول رمز ارزی سازگاری دارد.»

تمایز TBD با Square Crypto

Square Crypto فعالیت‌اش معطوف به تامین‌مالی توسعه‌ی شبکه‌ی بیت‌کوین است، اما TBD دیدگاه متفاوتی دارد. طبق اظهارات دورسی، TBD سعی دارد تا بین‌ خدمات مختلف Square یعنی Cash App و همچنین سرویس استریم موسیقی Tidal، تعامل و اتحاد برقرار نماید.

Square Crypto موفق به تامین‌مالی چندین پروژه‌ی رمزنگاری شده است و درحال حاضر مشغول توسعه‌ی یک کیف‌پول سخت‌افزاری برای بیت‌کوین است.

در خاتمه باید دانست که Square با دراختیار داشتن بیش از ۸۰۰۰ بیت‌کوین (معادل ۳۹۳ میلیارد دلار) از سرمایه‌گذاران بزرگ بازار این رمز ارز به‌شمار می‌آید.

پیشنهاد مطالعه: مزایا و معایب سرمایه گذاری در رمزارز ها و بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=47234
دکمه بازگشت به بالا