ایستگاه خبر

اسپانیا در حال ارسال 66،000 اعلامیه مالیاتی به دارندگان رمزارزهاست

اسپانیا امور مالیاتی مربوط به ارزهای دیجیتالی خود را افزایش می‌دهد و این بار 66000 نفر از دارندگان ارزهای دیجیتال ناچار به پرداخت مالیات خواهند بود. مقامات مالیاتی این کشور تعداد اعلان‌ها را چهاربرابر کرده و هیچ مهلت تأخیری برای آنها در نظر نگرفته‌اند، حتی حالا که ویروس کرونا بخشی از فعالیت‌های این کشور را به کلی مختل کرده است.
Agencia Estatal de Administración Tributaria (AEAT) برای اولین بار مالکان ارزهای دیجیتال را در سال گذشته اعلام کرد. در آن زمان، نزدیک به 15،000 اطلاعیه برای این گروه ارسال شد تا مالیات معوقه‌ی خود را پرداخت کنند. اما این بار کارگزاران مالیاتی این رقم را به ۶۶ هزار نفر رسانده‌اند و بنا به گزارش Europa Press اطلاعیه‌های مالیاتی آنها بین اول آوریل تا سی‌ام ژوئن برایشان ارسال خواهد شد.

فقدان مقررات، گرفتن مالیات بر ارزهای دیجیتال را به کاری دشوار برای دولت‌ها تبدیل می‌کند، اما همین امر باعث نبودن اطلاعات کافی در بین تاجران نیز می‌شود. آلون موروچ، مدیرعامل شرکت حسابداری ارزهای دیجیتال Blox، آژانس‌های مالیاتی را به خاطر این امر مقصر می‌داند و می‌گوید که آنها باید برای آموزش عموم مردم اقدامات بیشتری انجام می‌دادند. موروچ در گفتگو با CoinGeek اظهار داشت:

«اینکه تعداد کمی از دارندگان کریپتو دارایی خود را اعلام می‌کنند، جای تعجب ندارد. چون عدم شفافیت قوانین مالیاتی به طور کلی و اطلاعات کم مردم درباره مقررات مانع دریافت درست آنها از موقعیت‌شان خواهد بود.»

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا