ایستگاه خبر

آیا بلاک چین رویای استقلال را برای ایالت خودمختار کاتالونیا محقق می‌کند؟

ایالت خودمختار کاتالونیا که مدت‌هاست در کش و قوس جدایی از اسپانیا به سر می‌برد، خودش را برای استفاده از فناوری بلاک چین برای به دست آوردن آزادی سیاسی از اسپانیا آماده می‌کند. به گفته‌ی Jordi Puignero، وزیر سیاست‌های بیمه‌ی دیجیتال و مدیریت عمومی کاتالونیا، دفتر کل توزیع‌شده می‌تواند اهرمی برای دستیابی به استقلال دیجیتال در این ایالت خودمختار شود.

او معتقد است بلاک چین روی مدیریت دولتی و سیستم مالی موثر خواهد بود که موجب به وجود آمدن باور در جامعه می‌شود. این باور همان چیزی‌ست که ارتباطات میان ساکنان و مقامات آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وی افزود با استفاده از فناوری بلاک چین کاتالونیا می‌تواند به مخزنی از داده‌های هویتی دیجیتال و مستقل خود دست یابد و بدین ترتیب انحصار اعمال شده توسط دولت مرکزی اسپانیا بر روی داده‌های شهروندان کاتالونیا پایان خواهد یافت.

این اولین بار نیست که کاتالونیا برای دستیابی به اهداف خود به استفاده از دفتر کل غیرمتمرکز (DLT) روی آورده است. این ایالت در سال ۲۰۱۸ از DLT برای سیستم رای‌گیری الکترونیکی استفاده کرد. همچنین رهبران استقلال کاتالونیا بارها برای جذب کمک‌های مالی از بیت کوین (BTC) کمک گرفته‌اند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37116
دکمه بازگشت به بالا